artwork

Apple, Vision Pro karma gerçeklik başlığını tanıttı

4 ay önce

0

3.499 $ fiyatla piyasaya sürülen Vision Pro, kullanıcıların uygulamalarda dijital içerikle etkileşim kurabilmeleri için ellerini, gözlerini ve sesini kullanabilecekleri yeni bir yol sunuyor.

Apple, yıllardır merakla beklenen yeni ürününü duyurdu, sanal gerçeklik başlığı Vision Pro’nun örtüsünü Worldwide Developers Conference 2023’te kaldırdı.

Apple, Vision Pro ile kullanıcıların dijital uygulamaları, filmleri, kişisel fotoğrafları ve bir bilgisayar monitöründe bulunan herhangi bir içeriği gerçek dünyaya taşıyabileceklerini söyledi. Örneğin; Vision Pro, bir kullanıcı için herhangi bir ortama bir film ekranını yansıtabilir, üç boyutlu bir videoyu da oynatabilir… Bu da kullanıcının dev bir ekranda film izlemesini veya yaşanılan ortama yansıtılan gerçek boyutlu kişisel fotoğraf veya videolarla etkileşim kurmasını mümkün kılıyor.

Kullanıcılar cihazı elleriyle kontrol edebiliyor ve film, dizi ve oyunları daha interaktif bir şekilde deneyimleyebiliyor. Apple ayrıca kullanıcıların Star Wars gibi sürükleyici filmleri ve aynı anda birden fazla spor etkinliğini izleme işlevini deneyimlemelerine olanak tanıyan Vision Pro için Disney ile işi birliğine gittiğini duyurdu. Disneyland tema parkının dijital bir versiyonu da kullanıcının fiziksel dünyasına yansıtılabiliyor. Apple CEO’su Tim Cook, Vision Pro’yu teknolojinin, insanların yaşamlarındaki rolünü dönüştürecek “devrim niteliğinde yeni bir ürün” olarak nitelendirdi.

“Bu, yıllardır beklediğimiz bir gün. Dijital içeriği gerçek dünyayla harmanlamak, daha önce görmediğimiz deneyimleri ulaşılır kılabilir” diyen Cook, Vision Pro’nun yeni bir “mekansal bilgi işlem” platformu olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Senin için
Tümünü göster
Tinder’dan “dövme salonu”

Tinder “çift” dövmelerini silmeye davet ediyor...