Site icon Campaign Türkiye

Apple veri gizliliğini vurguluyor

Apple veri gizliliğine dikkat çekmek için başrolünü (Ted Lasso dizisinde oynamış olan) Nick Mohammed’in üstlendiği altı dakikalık bir kısa film yayınladı.

MAL ile ortaklaşa oluşturulan “A day in life of an average person’s data” filminde, Muhammed’i (Los Angeles – Tower Theatre mağazasından) gerçek bir Apple Uzmanı olan Von ile birlikte izliyoruz.

Film, Muhammed’in gününü bölümler halinde anlatıyor ve bu bölümler aracılığıyla Uygulama Takip Şeffaflığı, Gizlilik Beslenme Etiketleri, Mail Gizliliği Koruması, Güvenlik Kontrolü ve Konum Servisleri gibi, kullanıcıların verilerini korumalarına yardımcı olan Apple özelliklerini tanıtıyor.
Muhammed’in boyunu uzatma arzusunu örtbas etmek için arama geçmişini silmesi, kas dolgusu kullandığı gerçeğini saklamak için gizli bir satın alma işlemi yapmasına kadar çeşitli eylemler, bu gizlilik özelliklerinin nasıl uygulamaya koyulduğunu gösteriyor.

Film, Apple’ın çevrim içi kanallarında yayınlanacak.
Apple Kullanıcı Gizliliği Direktörü Erik Neuenschwander: “Apple’da kullanıcıların kişisel verilerini kontrol etmelerini sağlayan özellikler ve hizmetler tasarlamaya odaklandık.
Yıllar boyunca güçlü gizlilik denetimlerini işletim sistemlerimize entegre ettik. Bu film ve yeni Today at Apple oturumlarımız, kullanıcılara sunduğumuz bazı özelliklerden nasıl yararlanabileceklerini gösterecek ve gizliliğin, yaptığımız her şeyin odağında olduğunu anlayacak.” dedi.
Yeni Today at Apple oturumu “iPhone’da Gizliliğinizin Sorumluluğunu Almak”, 28 Ocak’ta başlayacak ve katılımcılara, her bir gizlilik özelliğini kişisel gizlilik tercihlerine göre nasıl özelleştirecekleri öğretilecek.
Film, markanın engelli insanlar için erişilebilirlik özelliklerini araştıran Apple’ın “The Great” filminden sonra yayınlandı.

Apple ayrıca The Underdogs‘u ve ofiste yaptıkları şeyleri takip eden “Apple at work” serisi altında çeşitli kısa filmler yayınladı.


Künye
Yönetmen: Jonathan Krisel
Yazar: Tom Howe

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version