Apple ve Microsoft da Twitter’daki nugget meydan okumasına katıldı

7 yıl önce

0

16 yaşındaki Carter Wilkerson'ın nugget kazanmak için retweet istemesi üzerine Google, Amazon, Apple ve Microsoft gibi markalar duruma kayıtsız kalamadı.

Her şey Carter Wilkerson'ın Twitter'dan Wendy's markasına soru sormasıyla başladı. 16 yaşındaki genç, bir yıllık bedava nugget kazanması için markanın kaç retweet istediğini sordu. Wendy's'in 18 milyon cevabı üzerine Wilkerson, herkesten tweet'ini retweet yapmalarını istedi.

Eğer Wilkerson bu sayıya ulaşabilirse, platform üzerinde en çok retweet'lenen kişi olacak. Şimdiyse liderlik 3.2 milyon retweet ile Ellen DeGeneres'in meşhur Oscar selfie'sinde. Wilkerson'ın bu ödülü kazanması için günlük aktif kullanıcı sayısı 319 milyon olan sitenin yüzde 5.6'sından retweet alması gerekiyor. 

Sosyal medyada bir anda oldukça popüler olan bu gence ve attığı tweet'e büyük markalar da kayıtsız kalamadı. Apple Music, Amazon, Microsoft ve Google gibi dev teknoloji markaları resmi Twitter hesaplarından Wilkerson'ın tweet'ini paylaştı. Hatta Microsoft paylaşımı yaptıktan sonra Amazon ve Google'a da meydan okuyarak onların da bu akıma katılmasını sağladı.

T-Mobile'ın CEO'su John Legere ise Wilkerson'a ATT kullanmayı bırakıp T-Mobile'a geçerse bir yıllık bedava nuggetları kendisinin karşılayacağını söyledi.