artwork

Apple sevilen hava durumu uygulaması Dark Sky’ı kapattı

4 hafta önce

0

Apple tüm zamanların en iyi hava durumu uygulaması olan Dark Sky’ı ne yazık ki 1 Ocak 2023 itibarıyla Apple uygulama mağazasından kaldırdı ancak bunun yerine bazı öneriler mevcut.

IOS Weather App

Dark Sky’ın kaybını kabul edenler, Apple’ın hiper yerel tahminler, sonraki saatlerde yağış ve özelleştirilebilir hava durumu bildirimleri dahil olmak üzere uygulamanın birçok özelliğini bağımsız hava durumu uygulamasına dahil ettiğini söyleyecektir. Bir iPhone, iPad veya Apple Watch’ınız varsa, hava durumu uygulaması ücretsizdir, reklam içermez ve en doğru sonuçlar için konumunuzu ve sizinle bağlantılı diğer tanımlayıcıları kullanan bir araç için oldukça iyi gizlilik özellikleri içerir.

Yine de Dark Sky’a aşina olan kullanıcılar, daha da spesifik hava koşulları için ayarlayabildikleri özel bildirimleri alamayacaklardır.

Yatay kaydırmaya uyum sağlayabildiğiniz sürece (Dark Sky’ın dikey düzeninin aksine) iOS uygulaması hantal ancak kullanılabilir bir alternatif gibi…

Carrot Weather

Barometrik basınç bildirimlerinizle biraz karaktere ihtiyacınız varsa, Carrot Weather’ı deneyin. Brian Mueller senaryo yazarlığı kariyerini bir teknoloji işiyle tamamlaması gerektiğini fark etti. İşte o zaman üretkenlik, sağlık, zindelik ve nihayet hava durumu için Carrot uygulamaları geliştirmeye başladı. Mueller’in uygulama paketi, bildirimlerdeki keskin diliyle ayırt edilir. Carrot Weather iyi gizlilik kontrollerine, doğru tahminlere sahip ve son derece özelleştirilebilir.

Bir hava durumu uygulaması, veri kaynağı kadar iyidir ve Carrot Weather’ın benzersiz özelliklerinden biri, hava durumu bilginizin kaynağını seçbilmenizdir. Premium aboneler, WeatherFlow/Tempest ve Netatmo istasyonlarının yanı sıra PWSWeather’a bağlanan herhangi bir istasyon dahil olmak üzere kendi kişisel hava istasyonlarından gelen verileri bile kullanabilir. Kullanıcılar yine de Dark Sky’daki verileri kullanabilir, ancak yalnızca mart ayına dek.

 

Diğer seçilebilecek uygulamalar…

İşiniz veya favori hobileriniz rüzgara bağlıysa (pilotlar, kurtarma ekipleri, kite-surf ve denizciler) Windy’yi deneyin. Bir hava durumu uygulamasından beklediğiniz her şeye ek olarak Windy, önceliklerinizi belirlemenize ve rüzgar hızı hakkında çok özel bildirimler almanıza olanak tanır.

Hava durumu uygulamanızın bir Monument Valley oyunu gibi hissetmesini ister misiniz? (Sıkıcı Değil) Hava Durumu, ufuk açıcı iPad eskiz uygulaması Paper’ın arkasındaki kişiler tarafından oluşturulan (Sıkıcı Değil) Hesap Makinesi ve (Sıkıcı Değil) Zamanlayıcı dahil olmak üzere bir uygulama paketinin parçasıdır. Carrot Weather’da olduğu gibi, bu uygulamayı Apple Weather, AccuWeather, OpenWeather ve diğerlerinden veri getirecek şekilde özelleştirebilirsiniz.

Hava durumu uygulamanızın bir Monument Valley oyunu gibi hissetmesini ister misiniz? Weather, ufuk açıcı iPad eskiz uygulaması Paper’ın ekibi tarafından oluşturulan Calculator ve Timer dahil olmak üzere bir uygulama paketinin parçasıdır. Carrot Weather’da olduğu gibi, bu uygulamayı Apple Weather, AccuWeather, OpenWeather ve diğerlerinden veri getirecek şekilde özelleştirebilirsiniz.

iPhone, iPad ve Android için mevcut olan Weather Underground, hava durumunuzla ilgili reklamlara aldırış etmiyorsanız daha önce favorilere giren bir uygulamadır. Uygulama, tahmini sonuçlarını dünya çapında 250.000’den fazla kişisel hava istasyonundan alır ancak topladığı ve paylaştığı bilgilerden memnun olduğunuzdan emin olmak için uygulamanın indirme sayfasındaki gizlilik bölümüne göz atabilirsiniz.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Fast Company

Senin için
Tümünü göster
Disney ve Visa iş birliği yapıyor

Disney’in Visa ile iş birliği, kart sahiplerini Disney’in büyüsüne katılmaya...

Merkeziyetsiz Metaverse Deneyim Alanı: Otokoç Metazone

Türkiye’nin en büyük merkeziyetsiz Metaverse deneyim alanı Otokoç Metazone yeni...

Toyota CEO’su görevi bırakıyor

Toyota Motor Corp. Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Akio Toyoda’nın...