artwork

Apple sağlık verilerinin izinsiz paylaşımına mizah ile yaklaşıyor

1 hafta önce

0

Eğlenceli kampanya, sağlık verilerinde gizliliğin önemini vurguluyor

Apple sağlık verilerinin gizliliğinin önemini, izinsiz paylaşıldığı utanç verici anları yakalayan komik bir filmle vurguluyor.

Bir bekleme odasında üç kişi tedavi edilmeyi bekliyor. In-house ajans ile birlikte çalışılan reklam; I, Tonya and Cruella’yı yöneten ve ödül kazanan Craig Gillespie tarafından yönetildi.

Reklam, Apple’ın Sağlık uygulamasındaki ve HealthKit’teki verilerin, kullanıcının izni olmadan asla üçüncü taraflarla paylaşılmadığını ve kullanıcıların paylaştıkları veri türünü kontrol edebileceğini vurguluyor.

Bu yaz İngiltere de dahil olmak üzere dünya çapında 24 bölgede radyo ve TV’de, sosyal kanallarda ve açıkhavada yayınlanacak olan kampanya, ayrıca Apple’ın iPhone’daki Sağlık uygulamasında ve HealthKit’te depolanan verilerin korunmasına nasıl yardımcı olduğuna dair teknik incelemeyi de kapsıyor.

Hamle, Apple’ın “iPhone’da Gizlilik” kampanyasının bir parçası. Ocak ayında veri gizliliğine ışık tutmak için başrolünü Ted Lasso yıldızı Nick Mohammed’in oynadığı altı dakikalık kısa filmi yayınlamıştı.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Coca-Cola yaz sezonu için hazır

Coca-Cola, müzik platformu Coke Studio’dan ilk orijinal parçasıyla yaz müzik...

Subway menü değişikliğine gidiyor

Fast-food zinciri Subway, İngiltere ve İrlanda’da menüsünde yaptığı en büyük...