Site icon Campaign Türkiye

Apple reklamında Görevimiz Tehlike ve Tim Cook buluştu

Apple’ın yeni reklamında Görevimiz Tehlike teması ve Tim Cook esprili bir şekilde bir araya geldi. Bu ikilinin buluşmasına vesile olan olay ise markanın 12 Eylül’de düzenlediği Gather Round etkinliği ile yeni çıkardığı iPhoneXs, iPhone Xs Max, iPhone XR ve Apple Watch Series 4’ü tanıtması oldu.

Hayranlarının ve medyanın uzun zamandır heyecanla beklediği etkinliğin hemen öncesinde ilginç bir olay yaşandı: Apple CEO’su Tim Cook, “Kim buraya bir koşu getirebilir?” diyen bir Tweet attı. Twitter kullanıcıları, “buraya” kelimesi ile tanıtımın gerçekleştirileceği Steve Jobs Theater’ı kastettiğini anladılar ama Cook’un ekibine göndereceği bu mesaj, tüm sosyal medyaya yayılmış gibi gözüküyordu. Bir panik duygusu etrafı sardı ama olan biten kısa sürede anlaşıldı. Atılan tweet tamamen insanlar konuşsun ve ilgi çeksin diye hazırlanan bir kampanyanın parçasıydı.

Sonrasında Alison isimli bir genç kızın, Cook’un istediği şeyi, koşa koşa etkinliğin gerçekleşeceği salona götürürken gösteren bir reklam filmi yayınlandı. Reklam filmi, Görevimiz Tehlike temasıyla oldukça eğlenceli ve aksiyon dolu çekilmişti.

Oldukça büyük olan Apple Park’ta salona ulaşmak için çabalayan Alison, akıllı asistan Siri’ye de danışıyor.  Videonun sonunda içinde tanıtımı yapılacak modellerin bulunduğunu düşündüğümüz çantayı Cook’a ulaştırmayı başarıyor ama içinden çıkan tek şey Cook’un sunumda kullanacağı bir Clicker.

iPhone ve Watch modelleri için yayınlanan diğer videoları ise buradan izleyebilirsiniz:

Tim Cook’un CEO’luk görevini devralmasından sonra hisse fiyatlarını dörde katlayan Apple dünyanın ilk trilyon dolarlık şirketi oldu.

Exit mobile version