artwork

Apple, ırksal eşitsizlikle mücadele için “100 milyon dolar” ayırdı

2 sene önce

0

Apple, ırksal eşitsizliğe karşı mücadele için 100 milyon dolar kaynak ayırdığını açıkladı.

Geçtiğimiz yaz, ABD’de yaşanan polis şiddetinden sonraki protestoların ardından Apple, eğitim girişimleri, ekonomik güçlendirme ve ceza adaleti reformu için 100 milyon dolarlık söz verdi.

Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz Haziran ayında ABD’deki polis vahşetine karşı çok sayıda protestoya yanıt olarak şirketin eğitim, ekonomik güçlendirme ve ceza adaleti reformu için 100 milyon dolar vaat eden bir Irk Eşitliği ve Adalet Girişimi başlattığını duyurdu.

Bugün şirket, Apple’ın Çevre, Politika ve Sosyal Girişimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lisa Jackson’ın öncülüğünü yaptığı, çok sayıda yatırımı duyurdu.

Jackson, “Tim [Cook] bizi daha fazlasını yapmaya ve ırksal eşitlik ve adaleti gerçekten ele almak için sesimizi, kaynaklarımızı ve programlamayı kullanmaya çağırdı” dedi. “Apple’ın gerçekten bu diyaloğa ekleyeceği bir şeyler olduğunu düşündüğümüz alanlara odaklanmaya karar verdik.”

Apple, HBCU öğrencileri ve öğretim üyeleri için hem fiziksel bir kampüs hem de sanal bir platform içerecek olan Atlanta’daki yeni Propel Center’ın kurucu ortağı ve 25 milyon dolarlık mali destekçisi olarak çalışmalarını geliştiriyor. Müfredat Apple tarafından geliştirilecek ve makine öğrenimi, sosyal adalet, girişimcilik ve araştırma geliştirme gibi konuları kapsayacak. 

Apple, Detroit’te Michigan Eyalet Üniversitesi ile işbirliği içinde, hem yeni başlayanlar için 30 günlük bir tanıtım programı hem de olası geliştiriciler için aylarca süren yoğun bir eğitim kampı içerecek bir “Apple Geliştirici Akademisi” başlatacak.

Her iki program da, kodlama konusunda hiçbir geçmişi olmayanlar da dahil olmak üzere tüm Detroit sakinleri tarafından erişilebilir olacak.

Jackson, “Propel Center’da bu harika öğrencilerle tanışma ve umarım bazılarını işe alma fırsatı buluyoruz. Bir gün kolayca meslektaşımız olabilecek veya meslektaşlarımız olmasa da teknoloji endüstrisinde yer alabilecek insanlarla giderek daha fazla etkileşim için bir fırsat görüyoruz. Hepimizin görmek istediği de bu.”

Senin için
Tümünü göster
Digitas, kız öğrencileri teknoloji alanına çekmek istiyor

Digitas UK kadınların teknoloji sektöründeki yerini, etkinliğini artırmayı hedefliyor...

DOOH, sosyal medyayı güçlendiriyor

Nörobilim çalışması, DOOH’un sosyal medyada ‘önemli değerleri ortaya çıkardığını’ gösteriyor...

Oy ve Ötesi 100 bin gönüllü ile seçim günü sandıkların…

Oy ve Ötesi Derneği, 17 Mart Cuma günü, Impact Hub’da...