artwork

Apple’a Emmy Ödülleri’nde en iyi reklam ödülü

10 yıl önce

0

Son zamanlarda Apple için reklamcılık iniş çıkışlı geçiyor. Ama tartışmasız bir kreatif başarı olan geçen seneki tatil dönemi reklamı “Misunderstood” ile Cumartesi günkü Kreatif Sanatlar Emmy’lerinde, en iyi reklam dalında 2014 Emmy Ödülü kazandı.

TBWA\Media Arts Lab tarafından yaratılan ve Park Pictures’dan Lance Acord’un yönettiği reklam, iPhone’una yapışık yaşayan ve bunun sebeplerinin daha sonra gösterildiği, asosyal bir ergeni gösteriyor. Bu reklam diğer dört reklamı yendi. İki Super Bowl reklamı –  “Hero’s Welcome” and “Puppy Love.” –  Budweiser için Anomaly tarafından yapıldı. Diğer ikisi de BBDO’nun GE için yaptığı “Childlike Imagination” ve Wieden + Kennedy’nin Nike için yaptığı “Possibilities”.

Sonuçlar, altını “Possibilities”in, gümüşü “Misunderstood”un aldığı Cannes Lions’a göre tam tersi oldu. Emmy’ler, çoğunluğun beğendiği şeyleri ödüllendirmesiyle ünlü. GE reklamı Cannes’da son elemeye kalsa da kazanamadı. Bud’ınki de hiç bir kategoride son elemeye kalmadı.

Geçen senenin kazananı Grey’in Canon için “Inspired” reklamı olmuştu. Ondan önce W+K 4 sene üstüste, Procter & Gamble için “Best Job” (2012), Chrysler için “Born of Fire” (2011), Old Spice için “The Man Your Man Could Smell Like” (2010) and Coca-Cola için “Heist” (2009) reklamlarıyla ödülü kazandı.

 

2014 Emmy Ödülleri – En iyi reklam

Kazanan: Apple, “Misunderstood”

Reklam Ajansı: TBWA\Media Arts Lab

Prodüksiyon Şirketi: Park Pictures

 

Aday: Budweiser, “Hero’s Welcome”

Reklam Ajansı: Anomaly

Prodüksiyon Şirketi: HSI Productions

 

Aday: Budweiser, “Puppy Love”

Reklam Ajansı: Anomaly

Prodüksiyon Şirketi: RSA

 

Aday: GE, “Childlike Imagination”

Reklam Ajansı: BBDO

Prodüksiyon Şirketi: MJZ

 

Aday: Nike, “Possibilities”

Reklam Ajansı: Wieden + Kennedy

Prodüksiyon Şirketi: MJZ

 

 

Kaynak: Adweek

 

 

Senin için
Tümünü göster
Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile Türkiye’ye geliyor

Dünyanın en büyük ödeme kuruluşlarından Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile...