Apple, Dünya Kadınlar Günü’nü “yetenek serisiyle” kutladı

Apple, Dünya Kadınları Günü’nü Mart ayı boyunca kadın geliştiricilerin, müzisyenlerin, sanatçıların, fotoğrafçıların ve girişimcilerin öykülerini öne çıkarak kutluyor. Apple ayrıca, genç kadınlar için öğrenme fırsatlarını çoğaltmak amacıyla Girls Who Code ile yaptığı yeni işbirliğiyle eğitime katkıda bulunma kararlılığını da pekiştiriyor.

Apple, topluluk eğitim girişiminin bir parçası olarak ABD’deki kız öğrenciler ve genç kadınlar için yeni kodlama fırsatlarını desteklemek üzere Girls Who Code ile işbirliği yapıyor. 50 eyaletten 90.000 kız öğrenci ve Girls Who Code kolaylaştırıcıları, Everyone Can Code Eğitim Programı’nı kullanarak, yüz binlerce uygulamanın geliştirilmesinde kullanılan Apple’ın öğrenilmesi kolay programlama dili Swift’i öğrenebiliyor. Swift eğitimi, kodlama kulüplerinin sayısını artırmalarına ve erişim alanını genişletmelerine yardımcı olmak için kulüp liderlerine de verilecek. Apple her yaştaki ve her eğitim düzeyindeki öğrenciler için öğrenim fırsatlarını destekliyor ve Geliştirici Akademileri Everyone Can Code eğitim programı aracılığıyla kız öğrencilerin erkeklerle aynı öğrenim fırsatlarına sahip olma haklarını savunuyor ve Malala Fund and National Center for Women and Information Technology ile birlikte çalışıyor.

Apple’ın Çevre, Politika ve Sosyal İnisiyatiflerden sorumlu Başkan Yardımcısı Lisa Jackson şunları vurguladı: “Kadınlar fikirlerimizin geleceği biçimlendirmesini sağlama fırsatını kazandı. Kız öğrencilerin yarının geliştiricileri ve teknoloji yenilikçileri olmalarına imkan sağlayan Girls Who Code’u desteklemek bizi heyecanlandırıyor.”
Dünyanın çeşitli yerlerindeki belirli Apple Store’larda ziyaretçiler, gelecek neslin yaratıcılıklarının önünü açmak ve tutkularını bir üst seviyeye çıkarmak için tasarlanan ve sanatçılar, müzisyenler, fotoğrafçılar, uygulama geliştiricileri, bilim insanları ve girişimciler tarafından yönetilen uygulamalı etkinliklerden oluşan “Made By Women” serisinde 60 etkinliğe katılabilecekler.
Bu etkinlikler arasında, Apple Causeway Bay’de bir dil değişim programının kurucusu ve CEO’su olan 14 yapındaki Hillary Yip’in yöneteceği, ideal sosyal platformunun geliştirilmesi ve düzenlenmesiyle ilgili fikirlerin ele alınacağı bir etkinlik de bulunuyor. Ziyaretçiler, Apple Michigan Avenue’da, Chicago Field Museum’da Chief Curiosity Correspondent görevini yürüten Emily Grasile’nin katılımcılara Field Museum’un koleksiyonundaki küçük örnekleri iPad Pro veya Apple Pencil’daki Procreate uygulamasını kullanarak geniş manzaralara nasıl yerleştireceklerini öğretecek.
Yaratıcıların yöneteceği etkinlikler, Singapore, Kyoto, Hong Kong, LondraMilanoParisDubaiSan FranciscoChicagoNew York ve Los Angeles’ta belirli mağazalarda düzenlenecek. 
Müşteriler, iTunes’da dinamik kadın karakterler içeren özenle seçilmiş filmler ve TV programlarını keşfedebilir, ilham verici kadınlar tarafından hazırlanan programları dinlemek için Apple Podcasts uygulamasını kullanabilir ve kadınların hikayelerini ve deneyimlerini yücelten kitaplar bulmak için Apple Books’u ziyaret edebilir.
Apple Watch kullanıcıları 8 Mart’ta bir yürüyüşü, koşuyu ve 1,6 km’lik bir tekerlekli sandalye egzersizini veya daha fazlasını tamamladıklarında özel bir Aktivite Ödülü veya Mesajlar için çıkarmalar kazanabilir.

 

Kaynak: https://www.apple.com/tr/

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.