artwork

Apple: Bizi bu konularda taklit edin

9 sene önce

0

Apple’ın son reklam filmi “Better”ı Apple CEO’su Tim Cook seslendiriyor. Bir Apple CEO’sunun reklamları kendisinin seslendirdiğine çok sık rastlamıyoruz. Steve Jobs bunu bir kere o da “Here’s to the Crazy Ones” reklamında, 1997’deki “Think Different” kampanyasının bir parçası olarak yapmıştı ama reklamın bu versiyonu hiç yayınlanmadı.

Tim Cook’un seslendirdiği reklam filmi bu teknoloji devinin karbon ayakizini azaltmak için daha az ambalaj kullanmaktan ürünleri geri dönüştürmesine, sadece güneş enerjisiyle çalışan veri merkezleri inşa etmesine kadar kadar her şeyi yaptığına odaklanıyor.

Cook reklamda artık dünyayı bulduklarından daha iyi bir yer olarak bırakmak için her zamankinden daha çok çalışacaklarını söylüyor. Sözleri güneş paneli, ağaç ve yapım aşamasındaki Apple ürünleriyle güçlendirilmiş.

Ayrıca Apple’ın Samsung ile bir patent davasının ortasında olduğunu biliyorsunuz.  Ve iPhone’un yaratıcısı Dünya Günü’nde rekabette bir adım öne çıktığı basın ilanıyla Samsung’a gönderme yapmayı da ihmal etmiyor: “Her şirketin kopyalamasını istediğimiz bazı fikirler var.” Bunu yaparken yenilenebilir enerjiye geçişini de agresif bir şekilde öne çıkarıyor.

 

 

 

 

 

Senin için
Tümünü göster
Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...