Anna Wintour’dan başarının 4 formülü

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’ni yerinden takip etmeye devam ediyoruz. Festivalin salı gününe bomba oturumlarla başladık. Bunlardan ilki Anna Wintour’du. Vogue’un efsanevi genel yayın yönetmeni ve şimdilerde Conde Nast‘ın üst düzey yöneticisi olan Anna Wintour, oturumunda başarıya giden yolu, yaptığı popüler kültür göndermeleriyle anlattı.

Anna Wintour’ın oturumu hıncahınç doluydu. Biz bile balkonda yer bulabildik.

İşte Wintour’un oturumundan öne çıkan detaylar:

– Verilerin gelişmesiyle birlikte çok sayıda içeriğe sahibiz. Ama bunu nasıl okumalıyız?

Dijital çağa ayak uydurmak, hayatta kalmak anlamına gelmez. Yaratıcılık kullanıcının hayatlarıyla ilgili olmak demektir. Özgün olmak önemlidir.

– Benim başarıya giden yolda dört tavsiyem var. Bunlardan birincisi yükseği hedeflemektir. Örneğin New Yorker’da yaptığımız Scientology haberi, önce bir kitaba konu oldu, ardından da bir HBO dizisi yaratarak çok konuşuldu. Yani evet, Scientology sayesinde ben de ünlü oldum.

– Dijital mecranın hızına adapte olmamak ve sunduğu fırsatları kaçırmak, ahmaklıktır.

– Başarı için ikinci hedefim ise farklı olmaya cüret edin. Gazetecilikte, modada ve reklamcılıkta farklı olmak için uğraşın.

– Özgün olun. Özgün olmak başarıyı getiriyor.

– Daha önce yapılmayanı yapın. Ana akımın dışına çıkmak cesaret gerektirir.

– Mümkün olduğu kadar insanları dahil edin.

– Benim üçüncü tavsiyem ise ilginç ve ilgi çekici arkadaşlar edinmek üzerine olacaktır. Bu kadar çok insanın ofislerinden hiç çıkmadığını görmek şaşırtıcı.

– Elinizdeki fırsatları değerlendirmekten çekinmeyin.

– Ortaklık yapmak insana birçok şey kazandırır. Ben yakın zamanda Apple CEO’su Tim Cook’tan müzakere yapma yeteneği elde ettim.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.