Andrew Keller CP+B’den ayrılıyor

Andrew Keller, Crispin Porter + Bogusky’de geçen 17 yılının ardından ajanstan ayrılıyor. 5 yıl önce CEO’luk görevini de üstlenen Yönetici Kreatif Direktör’ün yerini Lori Senecal alacak.

MDC Partners Network’ün CEO’su olan Senecal, daha önce de Kirshenbaum Bond Senecal + Partners’ın Küresel Yönetici Başkanlığını yaptmıştı. Senecal Mart ayındaki anlaşmanın ardından artık Crispin Porter + Bogusky’de CEO’luk görevini yerine getirecek.

İşçi Bayramı’nda görevden ayrılması beklenen Keller’ın bir sonraki hamlesinin ne olacağı ise bilinmiyor.

Ajanstan alınan bilgilere göre Keller resmi açıklamasında, şimdiki ekipten ve liderlerden övgüyle söz ediyor: “CP+B benim için bir hediyeydi. Ve şimdi her şey tam güçle çalışıyorken, benim ayrılma zamanım geldi.”

Ajans Başkanı Chuck Porter değişimi şu sözlerle anlatıyor: “Tüm bunlar işin bir parçası. Her şeyi gözden geçirdik ve fark ettik ki ajanstaki tümüyle kreatif bir başkan en iyi işlerin üretilmesini sağlamıyor. Bunu yapmanın en iyi yolu, ajanslara direkt olarak müşterilerle bağlantıya geçmelerini sağlayacak otonomiyi vermek.” Porter ayrıca Keller’ın CEO’luk görevinin çoğunlukla strateji ve kreatif rollerden oluştuğunu belirtti.

Porter ayrıca, network genelinde ajansın yeni kreatif liderleri işe aldığını, bunun amacının da “görsel ve ölçülebilir” olarak daha iyiye gitmek olduğunu savundu. Ralph Watson 2014 Nisan’ında Boulder, Colo ofisinin CCO’su; Kevin Jones Aralık 2014’te Los Angeles ofisinin Yönetici Kreatif Direktörü; Dave Buonaguidi ise Haziran ayında Londra ofisinin CCO’su olarak atandı.

Senecal ise CP+B’nin yönetim yapısını gözden geçirmenin yakın zamanda yapılan öncelikli işler arasında yer aldığını belirtti.

Geçtiğimiz Kasım ayında Infiniti’yi müşteri arasına ekleyen CP+B, yakın zamanda da Amerika’da Paypal, Fairlife ve Santa Margarita’yı; İsveç’in online saç bakım ve salon perakendecisi LYKO.se’yi; Brezilya’da ise Stella Artois, McCain French Fries, General Mill’s Yoki ile Unilever’in Clear Men Dove Men ‘ini de portföyüne kattı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.