Anadolu Grubu kurumsal web sitesi yenilendi

Anadolu Grubu, başlattığı dijital dönüşüm atılımı kapsamında kurumsal web sitesini yeniledi. Web sitesi açılış sayfasında, grubun değerler bütününün anlatıldığı ve site için özel olarak hazırlanan videoyla ziyaretçilerini karşılıyor.

Yeni tasarım metodojileri uygulanarak hazırlanan kurumsal web sitesinde, Javascript, CSS3 ve Html5 teknolojileri kullanıldı. Parallax uygulaması kullanılarak daha enerjik bir web sitesi deneyimi yaşatmak amaçlanıyor.

Son dönemde oldukça dikkat çeken, bilgiyi görselle anlatmaya dayanan infografik kullanımı da Anadolu Grubu’nun kurumsal web sitesinde tercih ettiği önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Grup ve grup şirketlerinin öne çıkan verilerinin mini infografiklerle anlatıldığı sayfalar, kurumsal web sitesinde kullanılan genel tasarımla bütünlük oluşmasını sağlıyor.

Anadolu Grubu’nun yeni web sitesinde, farklı cihazların farklı ekran çözünürlükleriyle, kullanıcı deneyiminde kayıp yaşanmadan mobil teknolojisine uyum sağlamasını amaçlayan ‘Responsive Design’ teknolojisi kullanılıyor. Buradaki ‘Responsive (duyarlı)’ kavramı, sitenin daha yüksek çözünürlüklü bir ekranda piksel kaybı yaşamadan çalışabilmesini sağlıyor. Aynı şekilde düşük çözünürlüğe sahip bir ekranda da sayfayı küçülterek kullanıcıyı zorlamadan, işlevselliği artırıyor.

‘W3C’ standartlarına uygun engelli erişimi özelliği

Web sitesinin en önemli özelliklerinden bir diğeriyse, engelli erişimini sağlayacak şekilde, W3C (World Wide Web Consortium) standartlarına uygun olarak hazırlanması oldu. Anadolu Grubu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen engelli ziyaretçiler, sitenin hem Türkçe hem de İngilizce versiyonlarını kullanabilecekler. İki dilde hazırlanan içerikle sadece Türkiye’den değil, tüm dünyadan siteyi ziyaret eden kullanıcılar, erişmek istedikleri sayfalardan bilgi alabilecekler.

Ayrıca, grup ve grup şirketlerinin web ve sosyal medya hesap bilgilerine yer verilmesiyle dijital ve sosyal medya arasında sinerji yaratılması hedeflendi.

‘Yatırımcı İlişkileri Sayfası’

Yatırımcıların, Anadolu Grubu’nun halka açık tüm şirketleri hakkında güncel bilgilere, hisse fiyat bilgilerine ve grafiklerine ve ayrıca kurumsal yönetim uygulamalarına ulaşabilmeleri için, web sitesinin yatırımcı ilişkileri bölümü özel olarak tasarlandı.

Anadolu Grubu Kurumsal Web Sitesi: anadolugrubu.com.tr

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.