Site icon Campaign Türkiye

Anadolu Efes’te üst düzey atama

Anadolu Efes Accelerate2030 Programı’nın ana destekçisi oldu-campaigntr

Anadolu Efes

Anadolu Efes’in yeni CEO’su Can Çaka oldu. Yıl sonunda görevden ayrılan John Gavin Hudson’ın yerine atanan Can Çaka, 1 Ocak 2019 itibarıyla yeni görevine başlayacak.

 

Anadolu Grubu’nda Mali İşler Başkanı olarak görev yapan Can Çaka, Anadolu Efes CEO’su ve Bira Grubu Başkanı olarak atandı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Çaka, yine aynı üniversitenin İdari Bilimler Bölümü’nden yüksek lisans derecesi aldı. Kariyerine 1994’te İş Analisti ve Sistem Mühendisi olarak başlayan Çaka, Anadolu Grubu’na 1997’de Anadolu Efes Yurt dışı Yatırımlar biriminde Finans Uzmanı olarak katıldı. 1997 – 2005 arasında bu görevini sürdüren Çaka, Efes Ukrayna Bira Fabrikası’nda Finans ve İdari İşler Müdürü, Efes Bira Grubu Strateji ve İş Geliştirme Müdürü, Efes Bira Grubu Strateji ve İş Geliştirme Direktörü gibi çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Çaka, Nisan 2008 – Aralık 2012 arasında Anadolu Efes Mali İşler ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak görev yaptı. Ocak 2013’te Anadolu Grubu Mali İşler Başkanı olan Çaka, Anadolu Efes CEO’su ve Bira Grubu Başkanı olarak gruptaki görevine devam edecek.

 

Exit mobile version