artwork

Anadolu Efes’e gizli kamera sürprizi

11 yıl önce

4

Anadolu Efes  geçtiğimiz yıl taraftarları için kamera karşısına geçip Duman’ın ‘Senden Daha Güzel’ şarkısını seslendirmişti.

Oyuncular, geçtiğimiz günlerde de her şeyden habersiz olarak  yeni reklam filminde rol aldılar. Bu kez Anadolu Efes taraftarları, oyuncular için ‘Senden Daha Güzel’ şarkısını seslendirdi. Reklam ajansı TBWA\Istanbul.

Tamamı gizli kamerayla çekilen filmde, Anadolu Efes oyuncuları bir klasik müzik konserine gittiklerini zannediyorlar. Salondaki izleyiciler ve orkestra yavaş yavaş yerlerini alırken, Anadolu Efesli basketbolcular da kendilerine yapılacak sürprizden habersiz koltuklarına oturuyorlar.

Onlarca müzisyenden oluşan dev orkestranın ve hemen ardından da orkestra şefinin sahnede yerlerini almasıyla birlikte konser başlıyor.

Kısa bir klasik müzik dinletisinin ardından şefin el hareketiyle orkestra Duman’ın “Senden Daha Güzel” şarkısını çalmaya başlıyor. Bu sırada Anadolu Efes taraftarlarından birisi ayağa kalkıyor ve şarkıyı söylemeye başlıyor. Daha sonra salonun çeşitli yerlerinden taraftarlar birer ikişer ayağa kalkarak şarkıya eşlik ediyorlar. Tüm bu sürpriz çekimden habersiz olan basketbolcular ise yavaş yavaş ne olduğunun farkına varıyorlar ve şarkı ilerledikçe şaşkınlıkla birbirlerinin yüzüne bakıyorlar.

Şarkının sonuna doğru ışıklar kısa bir süre için kapanıyor ve tekrar yandığında tüm seyirciler Anadolu Efes formaları içinde ve ellerinde bayraklarla görünüyorlar. Şarkının sonuna gelindiğinde ise oyuncular da dahil bütün salon hep birlikte şarkıyı söylüyor, ellerindeki Anadolu Efes bayraklarını sallıyor.

Reklam filmi çekimleri Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde 15 gizli kamera kullanılarak gerçekleştirildi. Çekimlerde 540 kişilik figürasyon kullanıldı ve toplamda 750 kişi görev yaptı. Seyircilerin giydikleri Anadolu Efes formalarını gizlemek için ise cırt cırtlı özel kostümler hazırlandı.

Bu da oyuncuların ‘sürpriz’ hakkındaki görüşlerinin yer aldığı video:

Künye

Reklamveren: Anadolu Efes Spor Kulübü

Reklam Ajansı: TBWA\ISTANBUL

CCO: İlkay Gürpınar

Yaratıcı Ekip: Volkan Karakaşoğlu, Zeynep Karakaşoğlu, Zeynep Orbay

TBWA Marka Ekibi: Ebru Eğilmez, Chris Direduryan, Bilge Ertem

Stratejik Planlama Ekibi: Toygun Yılmazer, Tuğyan Çelik, Nisan Danışman

Prodüksiyon Ekibi: Zeynep Gencebay, Ceyhun Sevil

Prodüksiyon Şirketi: Soda Film

Prodüktör: Yalçın Kılıç

Yönetmen: Gürkan Kurtkaya

Post Produksiyon: 1000 Volt

Medya Ajansı: Time

Kullanılan Mecralar: İnternet, sinema