artwork

Anadolu Efes: #UNUTULMAYACAKSEZON

4 yıl önce

0

Sosyal izolasyon döneminde gerçekleştirdiği iletişim ve pazarlama çalışmalarıyla spor dünyasına öncülük eden Anadolu Efes Spor Kulübü; Turkish Airlines EuroLeague ile ING Basketbol Süper Ligi liderliği ve Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluğu ile tamamlanan 2019 – 2020 sezonu için özel bir iletişim kampanyası başlattı.

Basketbolseverlerin unutulmaz anlar yaşadığı sezon için başlatılan #UnutulmayacakSezon kampanyası, çok kısa sürede basketbola gönül veren herkesten büyük destek buldu. Tribünde ve sahada rekorların kırıldığı sezon için sosyal medya platformlarında çok kısa süre içerisinde binlerce paylaşım yapılırken, taraftarların tüm paylaşımları kısa süre içerisinde oluşturulacak bir mikro internet sitesi sayesinde yeniden basketbolseverler ile buluşturulacak.

2019 – 2020 sezonunda Turkish Airlines EuroLeague’de oynadığı 28 maçın 24’ünü, ING Basketbol Süper Ligi’nde de sahaya çıktığı 23 maçın 21’ini kazanan ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı 12. kez kazanarak çok önemli bir başarıya imza atan Anadolu Efes Spor Kulübü, hatıralara kazınan bu sezonu daha da unutulmaz hale getiriyor.

Her gün binlerce taraftar, sosyal medya platformlarında #UnutulmayacakSezon etiketi ile başlatılan iletişim kampanyasının bir parçası olmak için mesajlarını, fotoğraflarını ya da videolarını paylaşıyor.

#BenimYerimBurası diyen taraftarlar kendi unutulmaz anılarını paylaşıyor

Son iki sezondur #BenimYerimBurası diyerek tribünleri dolduran; Anadolu Efes’in seyirci rekorları kırmasını, pek çok maçın kapalı gişe oynanmasını ve takımlarının iki kulvarda sezonu lider tamamlamasını sağlayan taraftarlar, kulüplerinin #UnutulmayacakSezon kampanyasına da büyük destek veriyor. İşte #UnutulmayacakSezon paylaşımlarından bazı örnekler:

Osman Celik @ocelik7
“@AnadoluEfesSK benim en kıymetli zamanlarımdı İzmir’den sizin maçlarınız için İstanbul’a gelmek. Galerimde onlarca video, yüzlerce fotoğraf var şu an anılarımı canlı tutan. Tekrar kavuşmayı hasretle bekliyorum. #UnutulmayacakSezon için teşekkürler Efes’im.

Şermin @serminkizikk
“24 Ekim 2019. Real Madrid’i yenebileceğimize inanan 15 bin kişi. Kendi başıma gittiğim ilk maçımdı, çok güzel atmosferle kazanmıştık. Daha niceleri gelecek. #UnutulmayacakSezon

Anıl Türkseven @aniltrksvn
“Maç günlerinin sabahı bile farklıydı bu sezon. Akşam günün yorgunluğu üzerimizde iken akşam maç var deyip motive olduk, heyecanlandık. Bu sezon bizim hep aklımızda kalacak. Ama şu da unutulmamalı, 2020 – 2021 sezonu da böyle olacak. #UnutulamayacakSezon

Buse @lilithsamael
Bu efsane sezonu, kırılan rekorları asla unutmayacağız. #UnutulmayacakSezon

Serkan Yükselen @RisingSerkan73
#UnutulmayacakSezon Benim şahit olduğum en muhteşem sezon için başta yönetime, teknik ekibimize, sporcularımıza ve emeği geçen diğer çalışanlara teşekkür ederim. Biz gerek maç önü organizasyonlarında gerekse maçta ve maç sonrası buluşmalarımızda çok keyif aldık. Darısı seneye…

Tüm paylaşımlar tek bir internet sitesinde toplanacak
Anadolu Efes Spor Kulübü, taraftarlardan çok yoğun ilgi gören yeni iletişim kampanyası için bir mikro internet sitesi de hazırlayacak.
Tüm paylaşımların, mesajların, fotoğrafların ve videoların yükleneceği internet sitesinde taraftarlar hem kendilerinin hem de diğer taraftarların yaptıkları paylaşımlara kronolojik sıra ile tekrar tekrar bakabilecek.

Anadolu Efes Spor Kulübü, tüm basketbolseverleri bu kampanyanın bir parçası olmaya ve sosyal medya platformlarında #UnutulmayacakSezon ve #BenimYerimBurası etiketleri ile paylaşım yapmaya davet ediyor.