artwork

Anadolu Efes Accelerate2030 Programı’nın ana destekçisi oldu

5 yıl önce

0

Anadolu Efes, Impact Hub İstanbul ve UNDPAccelerate2030 Girişimcilik Programı‘nı Türkiye’de başlatıyor.

Anadolu Efes, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne katkıda bulunan girişimlerin seçilerek, büyümelerinin destekleneceği Accelerate2030 Programı’nın ana destekçisi oldu. Program için başvurular 1 Şubat 2019 itibarıyla başlıyor.

Anadolu Efes, Impact Hub İstanbul ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde gerçekleşecek küresel Accelerate2030 Programı sürdürülebilir kalkınma hedeflerini gerçekleştirme odaklı projelere uluslararası seviyede ölçeklenme konusunda destek verecek. Accelerate2030’un 2019 ayağı için başvurular web sitesi üzerinden yapılıyor. Destek verilecek girişimler, ekim ayında İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleştirilecek finale başvurma şansı elde edecek.

Konuyla ilgili Anadolu Efes Genel Müdürü Tuğrul Ağırbaş, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni (SKH) ele alan en yenilikçi ve gerçekleştirilebilir çözümleri destekleyeceğini söyledi. Ağırbaş: “Anadolu Efes olarak gençlere ve geleceğe inanıyoruz, inovasyon ve sosyal fayda alanlarında girişimcilik ekosistemini destekliyoruz. Girişimciler daha yaşanabilir bir dünya inşa etmede ve sorunlara yenilikçi çözümler getirmede kritik öneme sahip. Accelerate2030 programı girişimcilere akıllı, yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlerin geliştirilebilmesi için tüm sektörleri kapsayan global bir çerçeve sunuyor. Girişimcilere etkilerini büyütmeleri sürecinde onlara özel tasarlanan eğitim, mentorluk ve stratejik ağ gibi desteklerde bulunuyor.” dedi.

Impact Hub İstanbul Kurucu Ortağı Ayşe Sabuncu, Türkiye’de sosyal inovasyonun teşvik edilmesi ve girişimcilik ekosisteminden başlayarak iş yapış biçimlerinde sosyal etki odaklı yaklaşımın benimsenmesi için durmadan çalıştıklarını söyledi. Sabuncu: “Bu noktada 2030’a kadar gerçekleştirilmek istenen Birleşmiş Milletler Sürdürebilir Kalkınma Hedefleri, gerek insanlık olarak çözmemiz gereken konulara dikkat çekilmesi, gerekse çözüme doğru güçlü işbirliklerinin oluşturulması adına büyük önem taşıyor. Anadolu Efes, Impact Hub İstanbul ve UNDP işbirliği de bizi 2030’a sağlam adımlarla yaklaştıran güçlü birlikteliklere, güzel bir örnek teşkil ediyor.” diye konuştu.