artwork

AMV BBDO sürdürülebilirlik projelerini destekliyor

6 gün önce

0

Ajans, Bupa ve Essity markalarıyla çalışan yeni teklifi; yeşil danışmanlık hizmetini sunuyor

Abbott Mead Vickers BBDO, çevresel aktivizm temalı kampanyalarını ve deneyimini tek bir (kurum içi) kuruluşta birleştirdi ve reklamverenlerin sürdürülebilirlik projelerine yardımcı olmak için danışmanlık hizmetini başlattı.

AMVxGreen isimli danışmanlık, AMV’nin bazı kıdemli yetenekleri tarafından yönetiliyor: Strateji Ortağı Suzanne Barker, Kıdemli İş Direktörü Jonny White ve Red Studios Yönetici Yapımcısı Mark Graeme, hepsi çeşitli yeşil girişimlerde yardımcı olmuştur. Örneğin; Barker kısa bir süre önce Harvard Business School’da Sürdürülebilir İş Stratejisi sertifikasını aldı ve White, AMV BBDO’nun Currys müşteri ekibine liderlik ederek markayı İngiltere’nin geri dönüşümdeki en büyük teknoloji firması olarak konumlandırdı.

Ekibin himayesi altındaki AMVxGreen, müşterilerine yeşil stratejiler yazmak, çevre dostu paketleme konusunda danışmanlık yapmak ve hem iç hem de dış iletişim kampanyaları geliştirmek gibi hizmetler sunacak.

Pratik, Bupa ve Essity gibi müşterilerle çalışıyor. Bupa kısa süre önce sürdürülebilirlik kampanyaları oluşturması için ajansla çalışmaya başlamıştı ve sürdürülebilirlik workshop’ları üzerinde ajans, Essity ile birlikte çalışmıştı.

Danışmanlık teklifi, dış ortaklarla iş birliği yapabileceği anlamına gelen açık bir yapı üzerine kurulu. Bunlar arasında Tuulee Consulting’den Anna Öhrling, Purpose Disruptors’ın Kurucu Ortağı ve #ChangeTheBrief Alliance’ın Lideri Rob McFaul ve PA Consulting’den John Knight yer alıyor.

AMV BBDO, ödüllü ekolojik kampanyalarıyla itibar kazandı. Medya grubu LadBible ile birlikte çalışarak “Trash Isles” çalışması ortaya çıktı ve BM’in adaları resmen bir ülke olarak tanındı. Son beş yılda ajans “dünyanın en büyük mercan resifi restorasyon projesini” başlatmak için Mars’ın Sheba’sı ile yakın iş birliği içinde çalıştı ve ajans, hava kirliliğini Addresspollution.org aracılığıyla duyurmaları için emlakçılara baskı yaptı (2012’de, Campaign Ad Net Zero Awards’da iki altın kazandı). Bu kampanyalar toplu olarak 14 Grand Prix ve Cannes Lions gibi ödüllerde 44 altın ödül kazandı.

AMV BBDO CEO’su Sam Hawkey: “Yaptığımız işlerle dünyayı değiştirmek istiyoruz ve bunu yapmanın yolu; işletmelerinin, markalarının ve işlerinin garanti altına alınması için müşterinin sürdürülebilirlik yolculuğunun her aşamasında parlak uzmanlarla çalışmak olduğuna inanıyoruz.

AMV’de yaptığımız ve müşterilerimize sunduğumuz her şeyde sürdürülebilirliğe zaten çok odaklanıyoruz. Şirketlerin geldiği aşamayı anlıyoruz. Bu nedenle onlara (gezegen ve işleri bakımından) daha iyi seçimler yapabilmeleri için net bir yol sunabilmek harika.” dedi.

Barker, yaratıcılığı “sınırsız hayal gücüyle tanımlanmış kısıtlamalar arasındaki o güzel alanda [en iyi gelişen]” olarak tanımladı ve sözlerine şöyle devam etti: “Sürdürülebilir bir şekilde faaliyet göstererek ve sürdürülebilirlik fırsatlarını takip ederek gerekli disiplini uyguluyoruz, yenilikçi gerekli çözümleri birlikte keşfediyoruz. Bunu yapmanın yolu, pozitif değişimi mümkün kılmak için ‘radikal empati’ kullanmaktan geçiyor.”

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Heinz, Fortnite’ta toprak sağlığı için farkındalık yaratıyor

Oyuncular 16 Mart’tan itibaren Heinz’ın ‘SOS domatesler’ adasına erişebilecek...

Emirates 500 ton plastik ve camı geri dönüştürdü

Emirates 2022 yılı boyunca 500.000 kilogramdan fazla plastik ve camı...

AMV BBDO sürdürülebilirlik projelerini destekliyor

Ajans, Bupa ve Essity markalarıyla çalışan yeni teklifi; yeşil danışmanlık...