artwork

Amazon’dan Türkiye’deki deprem felaketi için yardım

1 yıl önce

0

Amazon, Türkiye’nin içinde bulunduğu doğal afet durumuna yardımcı olmak amacıyla destek vereceğini açıkladı

Türkiye’de binlerce kişinin ölümüne neden olan ve arama kurtarma çalışmalarının hızla devam ettiği felaketin ardından teknoloji şirketleri de yardımlarını açıklamaya devam ediyor.

Amazon, kargo tedarik zincirini kullanarak İstanbul üzerinden depremin etkilediği bölgelere yardım göndereceğini duyurdu. Şirket, Türkiye’deki lojistik ve teslimat ağını depremzedelere ulaşmak için kullanacak.

Amazon CEO’su Andy Jassy Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Battaniye, çadır, ısıtıcı, mama, çocuk bezi, bebek maması ve ilaç gibi bağışlanan yardım ürünlerini ihtiyaç sahiplerine hızlı bir şekilde ulaştırmak için Amazon’un lojistik ve dağıtım ağını etkinleştiriyoruz” diye yazdı.

Amazon’un Afet Yardım Programı başkanı Abe Diaz tarafından yapılan açıklamada, şirketin anında teslimat ağının depremzedeler için kullanımının yalnızca bir başlangıç olduğu, ilerleyen günlerde afet yardım gruplarıyla da çalışarak, depremden etkilenen bölgelere hızlı bir şekilde; battaniye, çadır, ısıtıcı, mama, bebek bezi, bebek mamasının yanında ilaç ve diğer acil durum ihtiyaç malzemelerinin ulaştırılmasının sağlanacağını aktardı.

Yapılan açıklamada 8 Şubat Çarşamba günü(yarın) ilk tırların yola çıkması bekleniyor.