Amazon ve Huge iş birliğiyle Cannes Lions Hackathon düzenleniyor

Cannes Lions Yaratıcılık Festivali bu yıl da dünyanın her yerinden yaratıcı bireylere ev sahipliği yapacak ve bir ilki gerçekleştirecek. Global Citizen, Amazon ve Huge iş birliğiyle Cannes Lions Hackathon, iki gün boyunca dünyanın büyük problemlerine çözüm bulmaya çalışacak.

“Change For Good” Hackathon isimli organizasyon 19-20 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Uluslararası bir kuruluş olan Global Citizen’ın hâlihazırda devam eden altı projesini bir adım ileri taşımak ve dünyanın başlıca problemlerine çözüm bulmak amacıyla düzenlenen organizasyona yaratıcı bireylerin yanı sıra Apple ve Huge da destek verecek.

Cannes Lions Hackathon 6 sorunu masaya yatıracak

Masaya yatırılacak konular yoksulluk, gıda ve açlık, sağlık, eğitim, cinsiyet eşitliği, temiz su ve sanitasyon olarak belirlendi. Farkı disiplinlerden yaratıcı bireyler, stratejistler ve teknoloji uzmanları “Change For Good” Hackathon’da bir araya gelecek ve iki gün boyunca yaratıcı çözümler üzerine çalışacak. Her ajans, marka ve bölgeden katılımcılara açık olan organizasyonun kurallarından biri, her ekipte 30 yaşın altında en az bir katılımcının bulunma zorunluluğu.

Ascential Events CEO’su ve Cannes Lions’ın müstakbel başkanı Philip Thomas, “Böyle bir inisiyatif başlatmak her yönüyle heyecan verici. Sektörün her noktasından yaratıcı bireyleri bir araya getirdiği ve daha iyi bir geleceğe yönelik olumlu etkilere sahip olduğu için festival ruhunu çok iyi bir şekilde yansıtıyor. Cannes Lions’ta gördüğümüz büyülü yaratıcılık tam olarak bu. Amazon, Huge ve Global Citizen ile bu projeyi gerçekleştirmek için sabırsızlanıyoruz” yorumunu yaptı.

Kazanan ekip projesini gerçekleştirebilecek

Cannes Lions Yaratıcılık Festivali tarihinde ilk kez gerçekleştirilen Hackathon’da yedi ekip yarışacak ve kazananlar 20 Haziran’da, saat 15:30’da Interactive Stage’de duyurulacak.

Hackathon’da yer almaya hak kazanan ekipler sektörün en önemli liderlerinden ve kanaat önderlerinden mentor’luk alabilecek. Ayrıca Huge, katılımcılara ürün geliştirme konusunda bilgi verirken yaratıcılık ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda da deneyim kazanmalarını sağlayacak.

Kazanan ekip Global Citizen, Amazon Web Services, Amazon Alexa ve Huge ile çalışıp ortaya koydukları çözümü gerçekleştirme ve tanıtma şansı yakalayacak. “Change For Good” Hackathon başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.