Amazon, Target ve Apple’dan eylemlere karşı önlemler

Amazon, Target ve Apple, ABD’deki bir çok şehirlerdeki eylemler sebebiyle hafta sonu boyunca operasyonel faaliyetlerinde değişiklikler yaptığını bildirdi.

Apple, pandemi nedeniyle haftalarca kapatıldıktan sonra yeni açılan mağazaları da dahil olmak üzere mağazalarının çoğunu pazar günü kapalı tuttu.

Target, Minneapolis bölgesindeki 32 mağazasını kapattı ve pazar günü ülke genelinde geçici olarak birkaç mağazasının kapanacağını bildirdi.

Amazon, Bloomberg’e, işçilerin güvenliğini sağlamak için “birkaç şehirde” teslimat yollarını yeniden düzenleyip ayarladığını söyledi. Bloomberg’e göre Chicago ve Los Angeles’taki kuryeler cumartesi günü paketleri teslim etmeyi bırakıp eve dönmelerini belirten mesajlar aldı.

Minneapolis, geçen hafta bir Minneapolis’te bir polis memurunun siyahi bir vatandaşın boynunda birkaç dakika diz çökerek nefes almasını engellemesinden sonra ölen George Floyd’un ölümüne karşı en büyük gösterilerin yer aldığı yer oldu. Memur daha sonra kovuldu ve üçüncü derece cinayet ve adam öldürmeyle suçlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.