artwork

Amazon sosyal oyun pazarına giriş yapıyor

12 yıl önce

0

Amazon, kurmuş olduğu yeni departmanı Amazon Game Studios ile sosyal oyun pazarına giriş yapıyor. E-ticaret şirketi, sitesinden yaptığı açıklamada kurdukları stüdyonun “yenilikçi, eğlenceli ve iyi hazırlanmış oyunlar” geliştireceğini söyledi. Amazon sosyal oyun pazarına giriş nedeni olarak sosyal oyunların müşterileri arasında oldukça popüler olduğunu gösterdi.

Amazon’un sitesinde, “Amazon müşterilerinin çoğunun oyun oynamayı sevdiğini biliyoruz. Müşterilerimize güzel, ulaşılabilir bir oyun oynama tecrübesi sunacağımıza inanıyoruz” şeklinde açıklama yapıldı.

Seattle merkezli şirket ilk büyük lansmanı olan “Living Classics” isimli oyunu Pazar günü kullanıcılarla buluşturdu. Oyunda, ana karakterler olan tilki ailesinin yanı sıra “Alice Harikalar Diyarında“, “Oz Büyücüsü“, “Kral Arthur” gibi ünlü kitaplardaki karakterler de bulunuyor.

Amazon’un yeni kurduğu oyun stüdyosu, oyun pazarına hakim olan sosyal oyun şirketi Zynga ile rekabet içinde olacağını gösteriyor. Geçen ay Zynga ikinci çeyrek kazanç raporunu açıkladığından birkaç saat sonra, hisseleri yaklaşık yüzde 40 oranında düşüş yaşamıştı.