artwork

Amazon sosyal oyun pazarına giriş yapıyor

11 sene önce

0

Amazon, kurmuş olduğu yeni departmanı Amazon Game Studios ile sosyal oyun pazarına giriş yapıyor. E-ticaret şirketi, sitesinden yaptığı açıklamada kurdukları stüdyonun “yenilikçi, eğlenceli ve iyi hazırlanmış oyunlar” geliştireceğini söyledi. Amazon sosyal oyun pazarına giriş nedeni olarak sosyal oyunların müşterileri arasında oldukça popüler olduğunu gösterdi.

Amazon’un sitesinde, “Amazon müşterilerinin çoğunun oyun oynamayı sevdiğini biliyoruz. Müşterilerimize güzel, ulaşılabilir bir oyun oynama tecrübesi sunacağımıza inanıyoruz” şeklinde açıklama yapıldı.

Seattle merkezli şirket ilk büyük lansmanı olan “Living Classics” isimli oyunu Pazar günü kullanıcılarla buluşturdu. Oyunda, ana karakterler olan tilki ailesinin yanı sıra “Alice Harikalar Diyarında“, “Oz Büyücüsü“, “Kral Arthur” gibi ünlü kitaplardaki karakterler de bulunuyor.

Amazon’un yeni kurduğu oyun stüdyosu, oyun pazarına hakim olan sosyal oyun şirketi Zynga ile rekabet içinde olacağını gösteriyor. Geçen ay Zynga ikinci çeyrek kazanç raporunu açıkladığından birkaç saat sonra, hisseleri yaklaşık yüzde 40 oranında düşüş yaşamıştı.

Senin için
Tümünü göster
Küresel pazarlama endüstrisi 2023 DEI Census’u başlatıyor

Pazarlama uzmanları, anonim olarak 15 dakikalık anketi dolduruyor ve iş...

Küresel Agency of the Year’da Türkiye

Campaign Küresel Agency of the Year kısa listesinde Türkiye’den isimler...

Küresel Agency of the Year kısa listesi açıklandı

Aday ajanslar arasında VMLY&R, Åkestam Holst NoA, Oliver, Wavemaker ve...