artwork

Amazon Prime ABD’de Netflix’i geride bıraktı

1 yıl önce

0

Amazon Prime Video, ABD’de en çok izlenen dijital platform olma unvanını Netflix’ten alarak zirveye oturdu. Bu başarı çok uzun süredir Netflix’in elindeydi ve tahtını kimseye kaptırmıyordu. Ancak Kasım ayının sonunda açıklanan verilere göre Amazon Prime Video, zirveye yükselmeyi başardı ve ABD’de en çok izlenen dijital film dizi platformu oldu.

Dünyanın en popüler iki dizi ve film yayınlama platformu olan Netflix ve Amazon Prime Video, çok uzun süredir bir çarpışma içerisindeydiler. İki platformun da anavatanı olan ABD’de en çok kullanılan platform olmak. Araştırma şirketi Parks Associates’in yaptığı çalışmaya göre yıllık süreçte ABD’de en çok tercih edilen ilk üç dizi ve film yayımlama platformu yine Netflix, Amazon Prime Video ve Hulu. Ancak birincilik koltuğunda Netflix yer almıyor.

Zirveyi, uzun süredir ikincilik sırasında yer alan Amazon Prime Vide kapmış durumda. Bu durumun temel sebebi olarak is Netflix’in son zamanlarda uyulacağını duyurduğu reklam politikası. Reklamlı abonelik ile hesap paylaşımlarını engelleme girişimleri Netflix tarafından planlanıyor.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...