artwork

Amazon Prime ABD’de Netflix’i geride bıraktı

2 ay önce

0

Amazon Prime Video, ABD’de en çok izlenen dijital platform olma unvanını Netflix’ten alarak zirveye oturdu. Bu başarı çok uzun süredir Netflix’in elindeydi ve tahtını kimseye kaptırmıyordu. Ancak Kasım ayının sonunda açıklanan verilere göre Amazon Prime Video, zirveye yükselmeyi başardı ve ABD’de en çok izlenen dijital film dizi platformu oldu.

Dünyanın en popüler iki dizi ve film yayınlama platformu olan Netflix ve Amazon Prime Video, çok uzun süredir bir çarpışma içerisindeydiler. İki platformun da anavatanı olan ABD’de en çok kullanılan platform olmak. Araştırma şirketi Parks Associates’in yaptığı çalışmaya göre yıllık süreçte ABD’de en çok tercih edilen ilk üç dizi ve film yayımlama platformu yine Netflix, Amazon Prime Video ve Hulu. Ancak birincilik koltuğunda Netflix yer almıyor.

Zirveyi, uzun süredir ikincilik sırasında yer alan Amazon Prime Vide kapmış durumda. Bu durumun temel sebebi olarak is Netflix’in son zamanlarda uyulacağını duyurduğu reklam politikası. Reklamlı abonelik ile hesap paylaşımlarını engelleme girişimleri Netflix tarafından planlanıyor.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Disney ve Visa iş birliği yapıyor

Disney’in Visa ile iş birliği, kart sahiplerini Disney’in büyüsüne katılmaya...

Merkeziyetsiz Metaverse Deneyim Alanı: Otokoç Metazone

Türkiye’nin en büyük merkeziyetsiz Metaverse deneyim alanı Otokoç Metazone yeni...

Toyota CEO’su görevi bırakıyor

Toyota Motor Corp. Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Akio Toyoda’nın...