Site icon Campaign Türkiye

Amazon Music sürükleyici ses deneyimlerine yatırım yapıyor

Amazon Music, bağımsız West London kayıt stüdyosu Metropolis Studios’un yeni 3D ses tesisi ile bir içerik anlaşması yaptı. Bu tesis, yayın hizmetlerinin 3D mix’i için İngiltere’deki merkezi olacak.

Metropolis, hem stüdyonun tasarımı ve özellikleri üzerine hem de yaratıcı mix sürecini desteklemek için sürükleyici içerik uzmanı Sonosphere ile birlikte çalıştı. Dolby Atmos dahil olmak üzere tüm surround formatlarını sağlayabilmek için tasarlanmış stüdyonun kapsamlı sürükleyici ses dinleme özelliğiyle birlikte, hoparlörler odanın etrafına birbirinden 30 derece ayrı olacak şekilde yerleştirildi. Hoparlörlerin yerleşimi, 360 derecelik uzamsal sesin oluşturulmasına yardımcı oluyor, böylece dinleyici müzikle çevrili olduğu hissine kapılıyor.

Amazon Music ile ortaklığın yaklaşan 3D mix’leri arasında The Amazons, Emma McGrath, Dumbfounded, James Reid ve Jules Aurora yer alıyor.

Metropolis ve Amazon Music arasındaki ortaklık – ilk mix’lerin bu yaz dinleyicilere sunulmasıyla birlikte – sürükleyici sese yapılan yatırımın devam ettiğini ve sanatçılara geniş kapsamlı bir teklif sunduğunu gösteriyor.

Amazon Music, müşterilere Dolby Atmos ve Sony 360RA dahil olmak üzere 3D Ses formatlarında karışık, büyüyen bir şarkı kataloğu sunuyor.

Amazon Music UK Head of Music Patrick Clifton, Campaign’e şunları aktardı: “Müzik hayranlarının mümkün olan en yüksek kalitede müzik dinlemek istediklerine inanıyoruz. Hayranlara ne istediklerini sormak için yaptığımız her çalışma bize her zaman yüksek kalitenin gerçekten önemli olduğunu anlatıyor ve bu teknoloji artık bu teklifi sunmamızı sağlıyor.

Ayrıca sanatçıların, hayranlarının müziği mümkün olan en iyi kalitede dinlemesini istediğini ve müziklerini hedefledikleri gibi sunmaktan her zaman heyecan duyduklarını biliyoruz.”

Sir Paul McCartney, Brian May ve Benny Andersson ile birlikte çalışan Sonosphere mix mühendisi Phil Wright, mix’leri teslim etmek için Metropolis mastering mühendisleri Tony Cousins, Matt Colton, John Davies ve Stuart Hawkes ile takım olacak.

Metropolis Studios Marka Direktörü Gavin Newman: “Mayıs 2020’de Sonosphere ile fikri tasarladıktan sonra, projenin yürütülmesi 12 aydan biraz fazla sürdü. Bu modern stüdyoyu hayata geçirmek için bulunulan özveri ve sıkı çalışmadan son derece gurur duyuyorum.

Metropolis’in katılmaktan ve sorumluluk almaktan heyecan duyduğu, hızla büyüyen sürükleyici ses topluluğuna etkileyici bir katkı yapan bu proje; kayıt sanatçıları ve diğerlerinin 3D sesin el değmemiş potansiyelini denemeleri için erişilebilir bir ortam yaratıyor. Odanın ticari kapasitesi muazzam ve stüdyoyu lanse etmek için Amazon Music gibi bir içerik ortağından daha iyi ne olabilir.”

Exit mobile version