artwork

Amazon küresel tatil kampanyasında ‘dostluğu’ vurguladı

5 ay önce

0

60 saniyelik reklamda “Joy Ride”ın müziği, The Beatles’ın “In My Life” şarkısının enstrümantal yorumuyla yapıldı

Marketing Dive ile paylaşılan ayrıntılara göre Amazon, “Joy is shared” (Neşe paylaşılır) adlı 2023 tatil kampanyasını başlattı. Arkadaşlığa ve neşeli anılara odaklanan kampanya, Kuzey Amerika’da ve 12 ülkede daha gerçekleştirilecek.

“Joy Ride”, Amazon’un dahili yaratıcı ekibi ve yapım şirketi Hungry Man ile yapıldı. Tatil çalışmaları aynı zamanda Kara Cuma (Black Friday) gibi önemli tatil indirimi dönemlerinde çalışacak üç ek noktayı da içeriyor.

60 saniyelik reklamda, dışarıdaki bir park bankında toplanmış görülen üç yaşlı kadın, çocukların ve gençlerin bir tepeden aşağı kızakla kaymasını izliyor. Daha sonra kadınlardan biri Amazon’dan koltuk minderleri sipariş ediyor ve üçlü bunu daha sonra birlikte kızak yapmak için kullanıyor ve tepeden aşağı neşeli bir yürüyüş sırasında geçmişten geriye dönüşler odak noktasına geliyor. The Beatles‘ın ikonik hiti “In My Life“, yaratıcının ikiz temaları olan neşe ve nostaljiyi birleştirmeye yardımcı oluyor.

Joy Ride” ilk olarak 6 Kasım’da Avrupa ve Birleşik Krallık’ta yayına girdi ve yönetmen Wayne McClammy ile birlikte yaratıldı. 13 Kasım’da ABD’de yayınlanacak olan reklam, bu ayın sonlarında Billboard Müzik Ödülleri‘nde yer alacak ve Hallmark Channel‘da sezonluk içerikle birlikte yayınlanacak. Reklam aynı zamanda ABD’deki sinemalarda Disney‘in “Wish” ve “The Marvels” filmleri de dahil olmak üzere filmler sırasında da gösterilecek.

Amazon, “Joy Ride”ın yanı sıra Kara Cuma haftası da dahil olmak üzere önemli satış dönemlerine uygun üç tatil reklamı daha yayınlamayı planlıyor.

Kaynak: Marketing Dive

https://www.marketingdive.com/news/amazon-global-holiday-marketing-campaign-the-beatles/698950/

 

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...