Amazon Go ikinci mağazasını da Seattle’da açıyor

Kasiyersiz market alışverişi sağlayan, yapay zeka destekli Amazon Go ikinci mağazasını da yine Seattle’da, bu sonbaharda açıyor.

Amazon, kasiyeri olmayan ve müşterilerin sadece telefon taratarak alışveriş yapabilmesini sağlayan Amazon Go dükkanlarını genişletiyor. Şirket, Seattle’da açılacak ikinci mağaza gelişmesini doğruladı.

Henüz kesinleşmiş bir tarih olmamasına rağmen ileride Chicago ve San Francisco’da da yeni Amazon Go’ların açılması planlanıyor. Yeni Seattle mağazasının şimdikinin neredeyse iki katı olduğu söyleniyor. Şimdiki 1,800 m2 iken, yeni mağaza 3.000 m2.

Amazon Go’nun reklam filmi

İlk Amazon Go mağazası bu yılın başlarında açılmıştı. Amazon Go’nun işletim yapısına göre müşteriler mağazaya girerken telefonlarını taratıyorlar. Sonra sensörler ve kameralar aracılığıyla, Amazon müşterilerin neyi satın aldığını otomatik olarak takip edip çıkışta hiçbir kontrole gerek kalmadan, kullanıcının kredi kartına göre ücretlendirebiliyor.

Kaynak: The Verge

Fransız marketler zinciri MonoprixAmazon Go’nun reklam filmini yeniden çekerek kendi pazarlama yöntemini trolleyerek tanıtmıştı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.