artwork

Amazon, dünyanın en değerli markası oldu

6 sene önce

0

Dünyanın önde gelen marka değerlendirme kuruluşlarından biri olan Brand Finance, “Dünyanın En Değerli 500 Markası” listesini açıkladı. İlk sıraya yerleşen Amazon, dünyanın en değerli markası oldu. Geçen yılın birincisi Google ise üçüncü sıraya düştü.

 

Amazon’un marka değeri 150,8 milyar dolara ulaşarak %42 oranında yükselirken ikinci sırada yer alan Apple’inki 146,3 milyar dolara ulaşarak %37 yükseldi. Diğer taraftan, Google’ın marka değeri 120,9 milyar dolara ulaşarak %10’luk bir büyüme yaşadı. Google, son iki yıl içinde %27 oranında düşüş yaşayan rakibi Apple’ı geride bırakmayı başarmıştı ancak bu yılki sıralamada geri sıraya düştü.

Dördüncü ve beşinci sıraya yine teknoloji markalarının yerleştiğini görüyoruz. Altıncı sıradan dördüncü sıraya yerleşen Samsung’un marka değeri 92,3 milyar dolara ulaşarak %39 oranında büyüme yaşadı; dokuzuncu sıradan beşinci sıraya yükselen Facebook’un marka değer ise 89,7 milyar dolara ulaşarak %45 oranında büyüdü.

Bu yer değişiklikleri dışında ilk 10’da yer alan markalar aynı kaldı: AT&T, Microsoft, Verizon, Walmart ve Çin bankası ICBC.

Senin için
Tümünü göster
IWC ve Lewis Hamilton, Tourbillon İçin İş Birliği Yapıyor

IWC ve Lewis Hamilton, Formula 1 Yarışlarından Esinlenen Bir Tourbillon...

Snapchat AR Kurumsal bölümünü kapatıyor

Snapchat, reklamverenlere AR araçları sağlama sözü vererek AR Kurumsal bölümünü...

Uber Eats’ten spor belgesel serisine özel “tadım menüsü”

Mother tarafından oluşturulan kampanyada, Man v Food sunucusu Adam Richman...