Amazon dünyanın en büyük reklamvereni oldu

11 milyar dolarlık harcamasıyla Amazon dünyanın en büyük reklamvereni oldu. E-ticaret devi, küresel reklam giderlerinin %2’ine sahip. Amazon’un yıllık reklam gideri %34’lük veya 2.8 milyar dolar artışla 11 milyar dolara (8.4 milyar £) yükseldi.

E-ticaret devi, küresel reklam giderlerinin %2’ine sahip. Amazon’un yıllık reklam gideri %34’lük veya 2.8 milyar dolar artışla 11 milyar dolara (8.4 milyar £) yükseldi.

Online perakende mağazası ve bulut bilişim servisi Amazon, reklam giderleri ile ürün ve servislerini pazarlamaya yönelik diğer tanıtım harcamalarını %20 arttırarak reklam giderlerini 280.5 milyar dolara yükseltti.

Şirketin yıllık faaliyet raporunda “Müşterileri mağazalarımıza öncelikle sponsorlu arama, üçüncü taraf müşteri yönlendirmeleri, sosyal ve çevrimiçi reklamcılık, televizyon reklamcılığı ve diğer girişimler gibi bir dizi pazarlama kanalı aracılığıyla yönlendiriyoruz.” açıklamaları bulunuyor.

Lucky Generals ve Joint dahil olmak üzere bir dizi reklam ajansı, son yıllarda şirketin yaratıcılık ve reklam projelerinde görevleri paylaştı.

Amazon, küresel medya satın alımını gerçekleştirmek için Interpublic’in Initiative’ini kullanıyor.

“Pazarlama maliyetleri, reklam ve bordro ile Amazon Web Services ile ilgili satış komisyonları da dâhil olmak üzere pazarlama ve satış faaliyetlerinde bulunan personel ile ilgili giderleri içeriyor.”

Amazon, web sitesinde reklam alanı sunarak son yıllarda önemli bir medya sağlayıcısı oldu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.