artwork

Almanya galibiyeti markaları harekete geçirdi

9 sene önce

1

Dün gece oynanan Dünya Kupası yarı final maçında Almanya milli takımının Brezilya milli takımı karşısında aldığı 7-1’lik tarihi galibiyet sosyal medya sitelerinde birçok esprili yazının, görselin ve videonun konusu oldu. Dünya Kupası’nı yakından takip eden markalar da bu tarihi maçı es geçmediler. Uluslararası ve yerel pazarda birçok marka Almanya’nın Brezilya karşısındaki performansına atıfta bulunan tweet’ler paylaştılar.

Türkiye’de Yemek Sepeti, Ülker Çizi, Teknosa, Nutella Türkiye, Nokia Türkiye, PlayStation Türkiye gibi markalar futbol maçıyla ilgili tweet’ler attılar. Daha önce de Luis Suarez’in rakip takım oyuncusunu ısırması üzerine markalar harekete geçmiş ve olayla ilgili kendi ürünlerinin içinde olduğu esprili tweet’ler atmışlardı. İşte dün maçla ilgili markaların attığı tweet’lerden birkaçı:


Bunun yanında AdidasNikePornhubPaddy Power gibi uluslararası markalar da Almanya’nın harika performansına sessiz kalmadılar. Ayrıca yarı final maçı boyunca atılan  35,6 milyon tweet de bu maçı hakkında en çok konuşulan spor müsabakası konumuna yükseltti. Rekor 24,9 milyon tweet ile geçen senenin SuperBowl finalindeydi. (Kaynak: Genart Medya)

 

 

 

Senin için
Tümünü göster
TikTok, reklamverenleri eğlendirerek eğitiyor

TikTok, “nasıl yapılır” videolarıyla reklamverenlere platformun nasıl kullanılacağını gösteriyor...

Apple sağlık verilerinin izinsiz paylaşımına mizah ile yaklaşıyor

Eğlenceli kampanya, sağlık verilerinde gizliliğin önemini vurguluyor...