Site icon Campaign Türkiye

Allianz ışıklı kurulumuyla gökyüzüne doğru rampa yarattı

Sigorta markası Allianz, insanlara geleceğe dair daha güvenle bakabilmelerine yardımcı olmak için onların yeni yıl kararlarını gökyüzünde sergileyecek.
İsviçre, Engelberg’de uzak bir konuma yerleştirilen “Allianz rampası”, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği İsviçre Alpleri’nde gökyüzüne yansıtabilen hafif bir kurulum.

7 Ocak’a kadar dünyanın dört bir yanından insanlar, Facebook veya Instagram’da Allianz’ı ziyaret ederek 2022 kararlarını bir kalp emojisiyle birlikte doğrudan mesaj göndererek katıldı. Mesajları gönderildikten sonra insanlar Allianz Facebook veya Instagram sayfasında günlük bir canlı yayın aracılığıyla gönderilerini rampada ne zaman izleyebileceklerine dair (tarih ve saat olarak) bir onay alıyor.

Gösterim, projeksiyon haritalama ve diğer ışık efektleriyle fiziksel bir yapının bir kombinasyonunu kullanıyor.

Umudu olanlar kadar, eski olimpiyatçıların/paralimpikçilerin kararları da gösterilecek. Katılımcılar arasında Cate Campbell (Avustralya, yüzme), Melanie Hasler (İsviçre, yarış kızağı) ve Arly Velasquez (Meksika, mono-kayak) bulunuyor.

Allianz SE, Allianz Studio Başkanı Florian Scheiblbrandner: “Yeni yıl, insanların bir araya geldiği ve önümüzdeki yıl için kararlar aldığı bir zaman.

“Zorlu bir yılı daha geride bırakırken insanlara, isteklerini daha önce hiç görülmemiş bir şekilde paylaşma fırsatı vermek istedik çünkü umutlarını ve hayallerini ifade etmenin, onları harekete geçmeye ve bunları gerçeğe dönüştürmeye bir adım daha yaklaştırdığına inanıyoruz.”

Allianz, kampanyaya katılımı teşvik etmek için biri New York Times Meydanı’nda olmak üzere açıkhava reklamlar yerleştirdi.

Proje, tüketici aktivasyonlarını hayata geçirmek için harici ortaklarla birlikte çalışan bir kurum içi yaratıcı stüdyo olan Allianz Studio tarafından geliştirilen ilk aktivasyon.

Allianz, akıl sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan kaynaklarla müşterilere, çalışanlara ve topluma akıl sağlığı desteği yoluyla güven aşılamaya kararlı olduğunu söyledi.

Geçen yaz, Olimpik ve Paralimpik Hareketler’in Dünya Çapında Sigorta Ortağı olarak Allianz, duygusal destek köpeklerine erişim sağlayarak Tokyo 2020’ye hazırlanan Olimpik ve Paralimpik sporculara ruh sağlığı desteği sağladı. Allianz ayrıca ruh sağlığı koçlarını, görüşlerini paylaşmaya ve günlük yaşamı yavaşlatma konusunda tavsiyelerde bulunmaya teşvik etti.

Exit mobile version