Site icon Campaign Türkiye

Allianz Destek Köpekleri, sporcuları 2020 Tokyo Olimpiyatları’na hazırlıyor

‘En iyi arkadaşlar’, sporcuların akıl sağlığını koruması için onları destekliyor.

Sigorta şirketi Allianz’ın yaklaşık dört dakika süren filminde, birinci sınıf kaykaycılar (Brezilya’dan) Leticia Bufoni ve (ABD’den) Dashawn Jordan’ı görüyoruz. Zorlu koşullarla yüzleşerek, 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde kendi olimpiyat takımlarında puan kazanmak için sıkı bir antrenman yapıyorlar.

Kendinden şüphe duyma, yaralanmalar ve başarılı olmak için yoğun baskı ile mücadele eden bu sporcular, zihinsel sağlıkları için çok özel arkadaşlardan yardım alıyor. Allianz, tekniklerini geliştiren ve olimpiyat eleme yarışmalarında yer alan Bufoni ve Jordan’ın kaygılarını ve duygusal izolasyonunu azaltmak için destek köpekleri görevlendiriyor.

BBDO New York, kar amacı gütmeyen Love on 4 Paws ve Little Angels ile birlikte çalışarak programın geliştirilmesine yardımcı oldu.

Allianz’ın sosyal kanallarında, sporcuların sayfalarında ve olimpiyatın global çevrim içi ortamlarındaki banner’larında yayınlanacak üç dakikalık videoda Bufoni: “Köpek yanımda olduğunda, aklımdaki her şey uçup gidiyor. Olimpiyat, antrenman, sponsorlar, madalya hakkındaki tüm düşünceler… Kendimi çok rahatlamış hissettim.” diyor.

Jordan, ABD kadrosuna giremedi ancak “bir köpeğe sahip olmak, ilerlememe ve pozitif kalmama olanak sağlayan o ışığı getiriyor.” diyor.

Prodüksiyon şirketi Reserve Label Yönetmeni Jacob Rosenberg, filmi Bufoni ve Jordan’ın hem yaşadığı hem de antrenman yaptığı Los Angeles’ta çekti. Uluslararası yarışmacılara düzinelerce köpek veren Allianz ve BBDO kaykaycılara odaklandı çünkü bu spor dalı, olimpiyatlarda ilk kez yer alacak.

BBDO Yönetici Yaratıcı Yönetmeni Marco Cignini: “Bu sporcular ilk kez olimpiyatta yarışacakları için ekstra stres altında olduklarını biliyorduk. Filmimizdeki sporcular benzersiz – Leticia Bufoni geçen yıl ayağını kırdı ve olimpiyat 2020’de yapılsaydı yarışamayacaktı. Pandemi nedeniyle ertelendiği için bu süreçte iyileşip 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmayı başardı. Dashawn Jordan geçen sene kalifiye oldu ama ne yazık ki bu sene olmadı. Her ikisi de bireysel sonuçları nedeniyle farklı türlerde zihinsel stresle mücadele ediyor.” dedi.

Künye
Reklamveren: Allianz Support Dog Squad
Yaratıcı Ajans: BBDO New York
CCO, Worldwide: David Lubars
Yönetici Yaratıcı Yönetmenler: Betsy Decker, Marco Cignini
Yönetici Yapımcı: Carole McCarty
Tasarım: Ray McGale
Müşteri Direktörü: Nathan King
CSO: Andrea Ring

PR Ajansı: FleishmanHillard
Genel Müdür Yardımcısı: Pritni Sandhu
Müşteri Süpervizörü: Micaela Benedetti

Spor Pazarlama Ajansı: GMR
Genel Müdür Yardımcısı: Jeff Handler
Müşteri Hizmetleri Direktörü: Alexa Sunderland
Müşteri Temsilcisi: Tatum Cornelius

Medya Ajansı: OMD
CSO: Rene Coiffard

Prodüksiyon Şirketi: The Reserve Label
Yönetmen: Jacob Rosenberg
Yönetici Yapımcılar: Ryan Slavin, Jay Pollak
Yapımcı: Jay Kelman

Kaynak: Muse

Exit mobile version