artwork

All In Census için yoğun katılım bekleniyor

1 yıl önce

0

İş yerindeki ayrımcılığın örneklerini tasvir eden ödüllü kampanya, bu yılki All In Census’a katılımı destekliyor

Reklamcılık Derneği, IPA ve ISBA liderliğindeki bir kapsayıcılık girişimi olan All In, 15 Mart 2023’te gerçekleşecek olan bu yılki ilk All in Census‘a* katılımı teşvik etmek için yeni bir kampanya başlattı.

Girişim, 2022’nin UK Young Lions kazananları; Havas Lynx Group Sanat Yönetmeni James Danson ve TBWA/MCR Metin Yazarı Glenn Scholefield tarafından oluşturuldu.

Kazanan yaratıcı kampanya, iş yerinde ayrımcı davranışların yaygın ve ilişkilendirilebilir örnekleriyle dolu sahte bir çalışma programını tasvir ediyor. Bu tür mikro saldırganlıkların öne çıkan örnekleri arasında “Arkadaşlarımın girdiği kapıdan girme” ve “3 yaşındaymışım gibi konuşulmak” sayılabilir.

Danson ve Scholefield, UK Young Lions yarışmasını kazandıktan sonra Havas Lynx Group ile birlikte çalıştı ve öne çıkan ayrımcılık örneklerinin tamamen doğru olduğundan emin olmak için ajansın ERG ve ED&I ağına danıştı.

Yaklaşan All In Census hakkında farkındalığı artırmak için reklam; All In’in sosyal medya kanallarında, basılı afişlerde ve dijital açıkhava reklamı formatında kullanılacak. JCDecaux ve Ocean Outdoor, açıkhava alanında uzman ajans Talon ve halkla ilişkiler ajansı Propeller Group’un desteğiyle kampanya için medya alanı bağışladı.

İki yıl önce başlatılan All In Census, reklamcılık sektöründe daha eşitlikçi ve kapsayıcı uygulamaları teşvik etmek için oluşturuldu. İlk çalışma, Birleşik Krallık reklamcılık ve pazarlama hizmetlerinde çalışan 16.000’den fazla katılımcının desteğini alarak sektördeki şirketlerin uygulamaya teşvik edildiği dokuz eylemden oluşan All In Action Plan’ın oluşturulmasını tetikledi.

Önceki sonuçlar; siyahilerin, engellilerin ve işçi sınıfından bireylerin iş yerinde ayrımcılığa maruz kaldığı konuları ortaya çıkararak, sektörün yapısına ilişkin ayrıntılı bir bakışın sunulmasına da yardımcı oldu.

Çalışmasının bir tanıtım aracı olarak kullanıldığını gören Danson şunları söyledi: “ED&I grubumuzla iş birliği içinde yapılanı geliştirebilmek ve genişletebilmek zenginleştirici bir deneyimdi ve geniş çapta erişilebilir, özgün bir çalışmayla sonuçlandı. Kampanyanın resmi olarak nüfus sayımını desteklemek amacıyla kullanılması son derece tatmin edici ve umarız sektörümüzün kapsayıcılığının geliştirilmesinde rol oynayacaktır.”

Reklamcılık Derneği’nin Ticari Direktörü ve Kapsayıcılık Lideri Sharon Lloyd Barnes ise: “2022 Young Lions kazananları olan James ve Glenn tarafından oluşturulan bu güçlü kampanya, sektördeki bazı meslektaşlarımızın şu anda yaşadıkları deneyime dair gerçek ve rahatsız edici içgörüler sunuyor.

All In bulgularından bazılarını duygusal bir şekilde hayata geçiriyor, reklamcılık ve pazarlama alanında çalışan herkesin 15 Mart’taki All In nüfus sayımında olması için kritik ihtiyacı vurguluyor. Herkesin kendini ait hissettiği bir iş yeri oluşturmaya devam etmek için mümkün olan en yoğun katılımı teşvik etmeye yardımcı olacağını umuyoruz.” dedi.

*: İngiltere’de çalışan her bir reklam ve pazarlama hizmetleri uzmanın, Kantar tarafından yürütülen gizli ve bağımsız bir çalışmada nüfus sayımı tarzı verileri paylaşmak için yaklaşık 15 dakika ayıracak.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...