Algida bu yıl Shazam’la dondurma yağdırıyor

10 Nisan’da tüm TV kanallarında eş zamanlı gösterimi başlayan yeni reklam filminde Algida, “Gökten dondurma yağsa” sloganı ve sunduğu görsel şölenle yazın gelişini müjdeliyor. Üstelik bu yıl Algida’nın takipçilerine özel bir sürprizi daha var. Reklam filmine entegre edilen Shazam uygulaması sayesinde yazın ilk Algida hediyelerini cep telefonu veya tabletten yakalamak mümkün.

Bunun için öncelikle cep telefonu veya tabletinizde Shazam uygulaması olması gerekiyor. Reklam filmi müziğini Shazam’dan dinlettiğinizde Algida’nın mobil oyun uygulaması açılıyor. Algida’dan yazın ilk hediyesini kapmak için oyunda tıpkı reklam filminde olduğu gibi gökten düşen Algida ürünlerini yakalamak gerekiyor. Toplamda 10 ürünü yakalayanlar, Algida’nın hediyesi olan ürünü de kazanmış oluyor. Uygulama, hayata geçtiği ilk 3 günde 50.000’den fazla başvuru ile Shazam Türkiye rekorunu da kırdı.

Televizyon ve dijital mecra entegrasyonunu uygulayarak tüketici ile etkileşim içinde çalışmaya imza atan Algida’nın sürprizleri bununla sınırlı değil. Algida, takipçilerini mutlu eden etkinliklerle yaza damgasını vurmaya hazırlanıyor. Algida’yı dijital mecralardan takip edenler kazanmaya devam ediyor. Algida bu yıl da takipçilerini #GöktenDondurmaYağsa etiketiyle üzerinden dondurma yağması istenilen şehrin adını tweet atmaya davet ediyor. Geçen yıl ili gören kampanyasına bu yıl da devam eden Algida, en çok tweet atılan şehirlere de gökten 10 binlerce dondurma yağdıracak.

Künye

Dijital Uygulama Başlığı: Bedava Dondurma Kazanma Şansı İçin Shazam’la
Reklamveren: Unilever / Algida
Reklamveren Yetkilileri: Leyal Eskin Yılmaz, Kaan Camgöz, Tuğçe Aksoy
Dijital Ajans: MR LAMA
Yaratıcı Ekip: Fırat Ertem, Efe Balun
Proje Direktörü: Soner Şeker
Proje Yöneticisi: Ece Üremez
İş Geliştirme Direktörü: Melis Ertem
Yazılım Direktörü: Fatih Karadeniz
Yazılım ve Oyun Yöneticisi: Korcan Ergün
Mecra Ajansı: Genart Medya (Türkiye Shazam İşortağı)
Mecra Planlamacılar: Bengü Dural, İbrahim Delil, Ekrem Şişeci, Hasan Ayyıldız
Medya Ajansı: Mindshare
Medya Planlamacılar: İpek Dorak, Nilay Akgül, Ecem Böke, Hande Civan, Merve Aycan, Arda Çölgeçen
Kullanılan Mecralar: TV, Dijital, Açıkhava

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.