artwork

Alexa ile Westworld hayata geçti

5 sene önce

0

HBO’nun varoluşçu teknolojik western serisi “Westworld” sezonunun finali, bu hafta sonu yayınlanacak, ancak 3’ncü sezon muhtemelen 2020’ye kadar ekranlara gelmeyecek. Ama serinin özenle hazırlanmış dünyasına ve bitmek bilmeyen gizemlerine doymayanlar için yeni sezona kadar bu dünyayı özlememelerinin başka bir yolu var. HBO ve Amazon iş birliği doğrultusunda kreatif ajans 360i, Amazon’un sesle aktive edilen asistanı Alexa ile Westworld dünyasını gerçek hayata taşıdı.

Echo veya başka bir Alexa‘sı olan herkes, “Open Westworld” diyerek dizinin evreninde etkileşimli bir oyun oynayabiliyor. Böylece, oyuncunun oyun sunduğu seçeneklere verdiği yanıtlarla yaptığı seçimlerle belirlenen bir dinleyici yönelimli hikaye başlar. Oyuncular bir ev sahibinin rolüne yerleştirilir. Karakterler, oyunculara hatırlanması gerekenleri veya birden fazla seçenek için ipuçları verebilir. Örneğin, ilk sahnedeki barmen, oyuncunun tercih ettiği bir içkiyi dökebilir veya Python Geçidi ya da Delos Lab gibi seriden başka bir yere yönlendirebilir.

Oyun çok basit değil. Bir oyuncu yanlış bir seçim yaparsa ölmenin birçok yolu var. Başarılı bir oyun yaklaşık 20 dakika sürecektir, ancak hikayenin alabileceği 60 farklı yol var, bu nedenle tekrarlanabilirliği yüksek.

Oyunda görsel olmadığı için ses kalitesi üzerinde yoğunlaşmışlar. Her sahneye yüksek ses efektleri eşlik ediyor, bir radyo oyunu gibi açılıyor. “Westworld” aktörleri Jeffrey Wright ve Angela Sarafyan’ın da sesleri oyuna eşlik ediyor.

Künye

Reklamveren HBO
Ajans 360i

Senin için
Tümünü göster
Purina, Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getirdi

Purina’nın heyecanlı kedisi Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getiren proje kapsamında ünlü...

Babanız elektrikli otomobil alırsa…

Kevin Bacon ve kızı, eğlenceli Hyundai Ioniq 6 reklamı için...

Outvertising ünlü reklamları yeniden yazıyor

Outvertising iyi bilinen reklam metinlerinin daha kapsayıcı revizesini yapıyor...