Site icon Campaign Türkiye

Albaraka’dan 30. yılına özel nostalji yüklü reklam filmi

Albaraka Türk‘ün çok mecralı kampanyası izleyici karşısına çıkıyor. Puck Communication tarafından hazırlanan kampanya Seksenler dizisiyle kol kola ilerliyor. Kampanya, dizi izleyicilerinin kendi hedef kitlesiyle örtüşmesinden güç alırken, diziyi hiç bilmeyenler için bile kendi mesajlarını güçlü bir şekilde iletmeye hazır.

İlk TV filminde Albaraka’nın seksenlerden beri değişmeyen değerleri esprili ve sıcak bir dille anlatılırken, dizi karakterleri de Albaraka’nın ve mahallenin bankacısı Ali‘nin 30 yıldır hayatlarında ne kadar önemli bir yer tuttuğunu anlatıyor. Böylece kampanyanın ilk filminde Seksenler dizisine Albaraka’yı temsilen yeni bir Ali karakteri eklenmiş oluyor.

Basın, outdoor, radyo ve dijital mecraların da desteğiyle ilerleyecek kampanyanın devam filmlerinde ise Albaraka ürün ve hizmetleri yine Seksenler karakterleri arasındaki komik durumlar üzerinden anlatılıyor.

Kampanyanın Albaraka Türk’ün geleneksel değerlerini vurgularken, marka imajını çok daha modern ve sempatik bir noktaya taşıması hedefleniyor. Albaraka’nın yeni stratejik hedefleri doğrultusunda izleyici karşısına çıkan ve katılım bankacılığı iletişimine yepyeni bir soluk getirmeyi hedefleyen kampanya, Puck Communication imzası taşıyor.

Künye:

Reklamveren Albaraka Türk

Reklamveren Yetkilileri Melikşah Utku, Ekrem Şahin, Burak Yedek

Reklam Ajansı Puck Communication

Yaratıcı Direktörler Haluk Erkmen, Uygur Yılmaz

Yaratıcı Ekip Ömer Onsun, Burak Evlice, Çağatay Sönmez

Müşteri İlişkileri Celil Kaya, Esra Lobut, Derya Karadaş, Sevda Ersoy

Prodüksiyon Digital Sanatlar

Yönetmen Can Ulkay

Görüntü Yönetmeni Jean Paul Seresin

Prodüktörler:Mustafa Uslu, Evrim Şanal, Çağlar Ercan

Dizi Konseptive Müzik Birol Güven, Mint

Mecralar TV, gazete, dergi, radyo, açıkhava, internet

Exit mobile version