artwork

Ajans lideri olan 180 kadın, ayrımcılık karşıtı harekete katıldı

5 sene önce

0

Ajans lideri olan 180 kadın, Hollywood yıldızlarının, Weinstein ve #MeToo olaylarından sonra başlattığı Time’s Up adındaki ayrımcılık karşıtı harekete katıldı.

Üst düzey ajans yöneticisi olan 180 kadın, endüstrideki ayrımcılığa son vermek için Time’s Up/Advertising kampanyasını başlattı. Girişimi bugün başlatan kadın liderler, açık mektupta tüm endüstrinin “dönüşümü için küresel bir güç” olmayı hedeflediklerini söylüyorlar. Bu topluluk, reklam endüstrisinden Time’s Up hareketiyle resmi bir birlik kuran ilk grup oldu.

“Selam, kız kardeşler, biliyoruz” diye başlayan mektup, DDB, Wieden & Kennedy, BBDO ve R/GA ajanslarının üst düzey kadın yöneticilerin imzasını taşıyor. “Ocak ayının başında bizden küçük bir grup, bir araya gelerek endüstride ve ofislerimizde olup bitenleri ve bu konuda yapabileceklerimizi konuştu. O uzun geceden sonra buluşmalar ve telefon görüşmeleri devam etti, ve yüzlerce e-mail. Yüzlerce e-mail. Bu yolda 14 kadından 180 kadına büyümeyi başardık,” diyen mektup şöyle devam ediyor: “Üst düzey yönetici pozisyonlarında yer alan kadınlar olarak, sevdiğimiz bu iş dünyasını yönetmek istediğimiz şeye dönüştürebilecek güce sahip olduğumuz konusunda hemfikiriz. Yöneticiler olarak iş yerini, herkesin saygı gördüğü bir yere dönüştürmek bizim görevimiz. Cinsel taciz iyi bir şey değil. Hiçbir zaman da olmayacak. İstisnasız. Bol yetenek, gözden kaçan mesajlar veya ortamın en havalı insanı olmak, Cinsel Taciz Yasaktır kutusunu açmaya yeterli değil.”

Topluluğun gerçekleştiremeyi planladığı eylemlerden biri, 14 Mayıs’ta New York, Los Angeles, San Francisco ve Şikago’da bir araya gelmek. Bu şehirlerin dışında bulunanlar ise online forumlarda bir araya gelecek.

Senin için
Tümünü göster