artwork

Airbnb kullananlara coronavirüs uyarısı

3 sene önce

0

Kullanıcıların internet üzerinden dünyanın farklı yerlerinde ev, oda ve hostelleri kiralamasını sağlayan Airbnb, coronavirüs salgını nedeniyle gelen rezervasyon iptal istekleriyle baş etmeye çalışıyor. Şirket, virüs nedeniyle rezervasyonlarını iptal etmek isteyen, ancak bunun için ek ücret ödemek de istemeyen kullanıcılarına fayda sağlayacak bir adım attı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve hızla yayılan coronavirüs salgını, en çok turizm sektörünü olumsuz yönde etkiledi. Dünyada seyahate çıkanların sayısı önemli ölçüde azalırken, seyahat edenlerin konaklama hizmeti olarak kullandıkları Airbnb de zor günler geçiriyor. Rezervasyonların büyük kısmı iptal edilirken, şirket kullanıcıların mağdur olmaması adına süreçlerinde değişikliğe gitmeye karar verdi.

Şirketin almış olduğu karara göre 14 Mart – 14 Nisan tarihleri arasında rezervasyonu olan herkes, herhangi bir ek ücret ödemeden rezervasyonlarını iptal edebilecek. Şirket, iptal hakkını kullanıcıya bırakıp otomatik iptal yoluna gitmedi.

Koronavirüsü tehdidinin uzaması durumunda süre sınırının 14 Nisan’la da kalmayacağını dile getiren Airbnb yetkilileri, süreci yakından takip ettiklerini kaydetti. 100 binden fazla yerleşim yerinde kullanıcıları bulunan şirketin Nisan ayı sonlarına doğru normal kullanıcı politikalarına dönmesi bekleniyor.

Senin için
Tümünü göster
GroupM Türkiye etkinliği 21 Mart’ta gerçekleşecek

GroupM Türkiye Akıllı Çözümler Platformu: Belirsizlik Döneminde Değişen Tüketici Beklentileri...

‘BlackBerry’ filminden ilk fragman geldi

Ünlü akıllı telefonun yükselişi ve düşüşü hakkındaki biyografi filmi olan...

Campaign Female Frontier Awards 2023 kazananları açıklandı

Yıllık Campaign Female Frontier Ödülleri’nin İngiltere’deki kazananları açıklandı...