artwork

Airbnb Covid-19 etkisinde tüm pazarlama faaliyetlerini durdurdu

4 yıl önce

0

ABD merkezli gayrimenkul kiralama sitesi Airbnb, koronavirüs salgını nedeniyle tüm pazarlama faaliyetlerini iptal etti ve üst düzey yöneticilerine yapılan ödemelerde kesintiye gitmeyi planladı.

Airbnb Genel Müdür’ü Brian Chesky, hafta sonu video konferans görüşmesinde çalışanlara yaptığı açıklamada, Airbnb’nin tüm küresel pazarlama harcamalarını durdurmayı planladığını söyledi.

The Information’a göre Airbnb’nin kayıpları şimdiden yüz milyonlarca dolara ulaştı. Şirketin dünya çapında 7.000 çalışanı var fakat onların da önümüzdeki günlerde akıbetleri belli değil.

Reuters raporuna göre, Airbnb’nin pazarlama harcamalarını askıya alarak bu yıl 800 milyon dolara kadar tasarruf edeceği, kurucularının önümüzdeki altı ay boyunca maaş almayacağı, üst düzey yöneticilerin ise akıbetinin henüz belli olmadığı belirtildi.

Ev sahipleri bu tasarrufa katılmayı seçebilirler ve evlerini ücretsiz olarak açma seçeneğine sahip olabilirler, ancak, konaklamadaki tüm ücretlerden feragat ederler.

Airbnb son olarak şu açıklamayı yaptı: “Airbnb zorlu zamanlara dayanacak şekilde inşa edildi. Topluluğumuzu ve şirketimizi güçlendirmek için elimizden geleni yapıyoruz.”