Air Wick ve Spotify sunar: #SenSusŞarkınKonuşsun

Oda kokusu markası Air Wick, online müzik platformu Spotify ile işbirliği yaparak, Spotify’ın Facebook ile entegre kullanıldığı bir projeyi hayata geçirdi.

Çoğu zaman şarkılardan derman bulduğumuz gerçeğinden yola çıkan marka, Dijital Pazarlama Ajansı Base ile hayata gecirdiği #SenSusŞarkınKonuşsun adlı uygulama ile duygulara müzik aracılığıyla tercüman oluyor. Proje kapsamında Facebook üzerinden Spotify’a kayıtlı şarkılardan biri seçilerek istenilen kişiye şarkı gönderilebiliyor.

“Arkadaşlarına içini açmanın artık çok keyifli bir yolu var!” söylemiyle hayata geçirilen uygulama, insanların günde ortalama 2,5 saatini geçirdiği Facebook’ta, kullanıcılarına duygularını müzikle ifade etme imkanı sunuyor.

Sosyal medyada “Canlandır Hayatı” konsepti ile var olan Air Wick, bu uygulama ile kişilerin hayatlarına ve duygularına müzikle dokunmayı hedeflediğini belirtiyor.

Projenin yaratıcısı olan Base ise proje ile ilgili şunları söylüyor: “Duygularını anlatırken zorlanmak ve bunun için şarkılardan destek almak hepimizin hayatında olan bir gerçek. İşte bu uygulama ile kişilere Spotify’ın geniş şarkı portföyünü bu amaç uğrunda kullanabilme, bunu da Facebook içinde yapabilme imkanı sunuyoruz. Bu proje Facebook ve Spotify’ın entegre kullanıldığı Türkiye’deki ilk proje olma özelliğini taşıyor”

Uygulama ayrıca şarkı listelerini, çeşitli başlıklar altında kullanıcılara hazır olarak sunuyor. Örneğin; “Açılma”, “Ayrılık”, “Jest”, “Teselli”, “Nispet” gibi kategorize edilmiş listelerden, içinde bulunulan duruma göre şarkı seçilebiliyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.