Air France “Trip and Tree” fidan bağışı projesi

Air France “Trip and Tree” projesini A You For Tree iş birliği ile gerçekleştiriyor ve marka yolcularına projeye destek olma fırsatı sunuyor.

ATFY Derneği ile birlikte gerçekleştirilen proje kapsamında yolcular, seyahatlerini planlarken internet üzerinden aldıkları bilet ile birlikte diledikleri tutarda bağış yaparak projeye dahil olabiliyor.

Air France, yolcularının gezegen için harekete geçmelerini ve seyahatlerinin çevresel etkilerini azaltmalarını sağlayan yeni “Trip and Tree” programını başlattı. Yolcular Air France internet sitesi üzerinden bilet alma işlemlerinde, gönüllü olmak istedikleri taktirde seçecekleri miktarda bağışta bulunabiliyorlar. Yolcular, dünya çapında yapılacak ağaçlandırma projelerine destek olarak seyahatleri ile ekolojiye katkıda bulunan bir gönüllü olabiliyorlar. Air France tarafından toplanan bağışlar tüm şeffaflılığı ile donör, ağaç dikme projelerini bir araya getiren ATFY kurumuna aktarılıyor.

Bu projeler çalışan popülasyonlarının gelişimini desteklerken aynı zamanda proje kapsamında yerel halka iş imkanı tanıyor. Ağaç dikimi özellikle biyo çeşitliliği korumaya, yerel nüfusa yardım etmeye, karbonu depolamaya, toprağı zenginleştirmeye ve su kaynaklarını doldurmaya yardımcı oluyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.