artwork

Ağustos’ta en çok haber olan iki isim

9 yıl önce

0

Medya Takip Merkezi (MTM), Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) için magazin basınında çıkan haberleri inceleyerek, ay genelinde öne çıkan isimleri sıraladı. Araştırmaya göre, Ağustos ayında hayatlarını kaybeden Murat Göğebakan ve Oscarlı aktör Robin Williams basında en çok yer alan isimler oldular.

Medya Takip Merkezi’nin yaptığı araştırmaya göre, Ağustos ayında kaybettiğimiz ünlü sanatçı Murat Göğebakan, ay boyunca en çok haberi yapılan isim oldu. Uzun süredir kanser tedavisi gören Murat Göğebakan, yoğun bakımda verdiği hayat mücadelesini kaybederek sevenlerini yasa boğdu.

Kendine “sevgi adamı” lakabı takan başarılı sanatçı, son olarak Recep Tayyip Erdoğan için bestelediği “Uzun Adam” şarkısıyla gündeme gelmiş, şarkı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de kullanılmıştı. Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı için yaptığı mitinglerde merhum sanatçı için dua istemişti. Birçok ünlü ismin başsağlığı mesajları yayımlaması, merhum sanatçı ile ilgili haberlerin artmasına neden oldu.

MGD için hazırlanan aynı araştırmaya göre; Ağustos ayında en çok haber olan bir diğer ünlü isim, birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de sevilen Robin Williams oldu. Ağustos ayında beklenmedik bir şekilde hayatını kaybeden Oscarlı ünlü aktör, ölümü ile ilgili çıkan iddialarla haberlere konu edildi.

Acun Ilıcalı, Hülya Avşar ve Demet Akalın ay boyunca magazin basınında en çok yer alan diğer isimler oldular.

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...