Site icon Campaign Türkiye

Adweek, UM Ajansı’nı yılın global medya ajansı seçti!

IPG Mediabrands bünyesindeki UM; pazarlama, medya ve reklam profesyonelleri için önde gelen haber kaynaklarından biri olan Adweek tarafından 2016 yılının global medya ajansı seçildi.

Hemen hemen her pazarda büyük çaplı yeni işler alan ve sektör ödülleriyle, fuar ve festivallerde başarısını sürdüren UM için 2015 yılı başarılı bir yıl oldu. UM; aralarında BMW, Coca-Cola, CVS Health, Johnson & Johnson, McCormick ve Pernod Ricard gibi markaların yer aldığı 130 yeni iş bağlantısı yaptı. Ajans; Sony, ExxonMobil, Fiat Chrysler Automobiles, Media Markt ve Vodafone gibi müşterileri için yarattığı işlerle aralarında Cannes Lions, Festival of Media ve Effie Worldwide gibi önde gelen sektör etkinliklerinin de olduğu birçok organizasyonda 175’in üzerinde önemli ödüle layık görüldü.

UM Global CEO’su Daryl Lee “Geçen yıl yapılan birkaç medya değerlendirmesinden de açıkça anlaşılacağı üzere her yönüyle medyada stratejik yenilik arzusunun hüküm sürdüğü medyanın altın çağında yaşıyoruz. UM olarak medya sektöründe gerçekten sınırları zorlayan bir marka olabilme şansını yakaladık ve yılın bize getirdiği her fırsatı işe dönüştürmek için hızla hareket ettik. Bu büyük şerefi, tüm dünyadaki UM mensuplarıyla paylaşıyorum.” sözleriyle duygularını ifade etti.

Exit mobile version