artwork

Advertising Week Europe’ta Latin rüzgarı

9 yıl önce

0

Avrupa’nın en çok konuşulan reklamcılık etkinliği Advertising Week Europe başladı. Etkinlikte öne çıkanlar Maurice Levy ve Salma Hayek oldu. İşte etkinliğin öne çıkan detayları.

Maurice Lévy İngiltere’nin AB üyeliği konusunda fikirlerini açıkladı

Publicis Grup Başkanı ve CEO’su Maurice Levy’e göre Muhafazakar Parti’nin referandum konusundaki tutumu Avrupa için “çok tehlikeli”.İngiltere’de yapılacak genel seçimlerin potansiyel sonuçları hakkında “David Cameron’ın referandum kararı aldığını duyduğumda çok üzüldüm. Bu çok tehlikeli. Tamam, İskoçya için kötü olabilir ama referandum olursa Avrupa için çok büyük bir hayal kırıklığı olur.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Salma Hayek de selfie akımına kendini kaptırdı.

Salma Hayek sosyal sorumluluk yönü ağır basan bir markanın yüzü olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi

Kozmetik markası Avon’un yüzü olan Hollywood yıldızı Salma Hayek, Advertising Week Europe’da katılımcılara seslendi. Meksika doğumlu oyuncu, yönetmen, yapımcı ve kadın hakları savunucusu, Facebook’un başkan yardımcısı Nicola Mendelsohn’un ev sahipliği yaptığı etkinlikte soruları cevapladı. Avon’un yüzü olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Hayek, sosyal medyaya yeni dahil olduğunu da vurguladı. Hayek, “Bugün Facebook’a kaydoldum yarın da @salmahayek ismiyle Instagram’a kaydolacağım. Sosyal medya hazır olsun” ifadesini kullandı.

 Mark Creighton, ajanslar müşterilerin iç görülerinden daha fazla yararlanmaları gerektiğini dile getirdi.

Mindshare UK Başkanı Mark Creighton’a, bir kampanyanın izleyici tarafından ilgi duyulmasının, yaratıcı ve iletişimi güçlü projeler olduğunu vurguladı. Konuşmasında yaratıcı ajansların da kreatif ajanslarının “yanlış” yerden başladığını söyledi. Creighton, “Sektör, yapısal ya da davranışsal bir değişiklik ile bütün bunları bir araya getirmek için bir araya gelmeli” dedi.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...