adidas’tan uzay testi

adidas ve Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) Ulusal Laboratuvarı inovasyon, bireyin performansı ve sürdürülebilirlik konularında atılım yapmak için uzun soluklu bir ortaklığa adım atıyor.

Yer çekimini nasıl yenebiliriz?

Uzay koşullarında ayakkabı inovasyonunu test eden ilk marka olacak olan adidas, Boost teknolojisinin mevcut ürünlerin performansını ve rahatlığını etkileyip yeni ürünlerin inovasyonunu artırabileceği kanısında.

adidas, Boost orta taban teknolojisini ve ayakkabılarını, gelecekteki SpaceX kargo görevini gerçekleştirecek olan ISS Ulusal Laboratuvarı’na gönderecek, testler 2020’de başlatılacak; farklı partikül büyüklüklerine sahip bölgeleri olan Boost orta tabanlarını üretmenin mümkün olup olmadığını ortaya çıkarmak için Dünya’nın yer çekimi etkisi olmadan bazı deneyler gerçekleştirecekler.

adidas Marka Stratejisi Başkan Yardımcısı James Carnes iş birliği ile ilgili: “Uluslararası Uzay İstasyonu ABD Ulusal Laboratuvarı ve dünyanın en gelişmiş tesislerden biri olan CASIS ile çalışmak adidas’ın performans inovasyonunda yeni standartlar oluşturmasına yardımcı olacaktır. Bu ortaklık sadece spor performansında birlikte iyileştirmeler yapmamızı değil, aynı zamanda adidas’ın sürdürülebilirlik konusundaki özel çabalarına da uygulanabilecek süreçleri ve tasarımı araştırmamızı da sağlamakta.” dedi.

Uluslararası Uzay İstasyonu ABD Ulusal Laboratuvarı Program ve Ortaklıkları Başkan Yardımcısı Christine Kretz ise: “Uzayın eşsiz koşulları, bilinmezin keşfedilmesi için ideal ortamı sağlar. Örneğin mikro yerçekimi, olaya müdahil olan hava akışı ve topu yerinde tutan dış destekler olmadan dönen bir topun davranışı gibi belirli deneyleri gözlemleyebileceğimiz tek koşuldur. Bazı değişkenler üzerinde kontrol sahibi olmak, Dünya’da mümkün olmayan bilgileri toplamamıza izin veriyor.” diyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.