artwork

adidas’ın metaverse yolculuğu

2 yıl önce

0

Yeni bir özgünlük çağı tanıtılıyor: adidas Originals’ın ilk NFT koleksiyonu ve NFT öncüleriyle metaverse yolculuğunu başlattı.adidas Originals, dijital ve fiziksel ürünlerinde ilk NFT yolculuğuyla Web3’e yönelik amacını açığa vuruyor. Fikirleri yücelten ve özgünlüğün en ileri noktasında yaratıcı fikir sahipleriyle ortaklık yapmakla tanınan markanın metaverse yolculuğu, NFT topluluğunun en etkili simgelerinin bazılarından ilham alıyor ve ortaklaşa olarak sunuluyor.

NFT’nin öncüleri Bored Ape Yacht Club, gmoney ve PUNKS Comic’in arkasındaki ekiple birlikte oluşturulan koleksiyon, adidas’ı yeni dijital boyuta taşıyan bu metaverse topluluklarının uzmanlığına dayanıyor. Devrim niteliğindeki bir kültürel alanın ön saflarında yer alan ve 17 Aralık’ta satışa çıkan NFT’ye sahip olanlar, adidas Originals deneyimlerine ve ürünlerine özel erişim elde edecek.

NFT, blockchain tabanlı oyun dünyası The Sandbox için sanal giyilebilir cihazlara ve buna uygun fiziksel ürünlere erişim sağlayacak. Bunlar; bir kapüşonlu üst, bir eşofman ve gmoney’nin ikonik turuncu bere. Marka ayrıca, NFT alanındaki en ateşli topluluklardan birine katılmak için Bored Ape Yacht Club platformu üzerinden Indigo Herz NFT ürününü satın aldı.

adidas, aynı zamanda lansman öncesi CONFIRMED üyelerine, markanın metaverse yolculuğunun başlangıcındaki varlıklarının hatırasını taşıyan bir POAP (Katılım Kanıtı Protokolü) NFT durum rozeti kullanma şansı verdi.

Dört yönlü iş birliği daha sonra, tümünün fiziksel olarak NFT sahiplerine sunulduğu Indigo Herz, gmoney ve CryptoPunk Courtney’nin yer aldığı koleksiyonla PUNKS Comic Issue 2’nin hem dijital hem de fiziksel versiyonlarında kutlandı.

Sahne arkasında markayla yakın bir şekilde çalışan gmoney, “adidas Originals gibi kültürel açıdan etkili bir markanın NFT topluluğuyla bu kadar yakın bir şekilde çalıştığını görmek cesaretlendiriyor. Her adımda kripto, metaverse ve NFT topluluğundan doğru ortakları dahil ettiler ve düşüncelerini erken bir aşamada dinlediler” dedi.

adidas Originals Pazarlama ve İletişim Başkan Yardımcısı Erika Wykes-Sneyd, “Yeni bir özgünlük çağını tanımlayan fikirleri yüceltme tutkumuzun bir parçası olarak, yaratıcılığın ön saflarına, yani açık metaverse dünyasına girdik. Adidas Originals’ın girmesi için doğal bir yer: olasılıkların gerçekten sınırsız olduğu ve herkesin kendini ifade edebileceği ve en orijinal fikirleri için ödüllendirilebileceği vahşi bir dünya” dedi.

Sınırları zorlayan yaratıcılar topluluğuna verdiği desteği pekiştiren adidas, The Sandbox içerisinde özel içerik ve deneyimlerle doldurmaya çalıştığı sanal bir arazi satın aldı. Markanın dijital varlıkları, önde gelen bir kripto borsası olan Coinbase ile ortaklaşa güvence altına alınacak.

adidas Dijital Direktörü Scott Zalaznik yeni bir dünyanın kapılarını aralayan girişimle ilgili şunları söyledi: “Blockchain, bu neslin en yenilikçi teknolojilerinden biri. Üyelerimizle bağlantı kurmak için sınırsız potansiyelin kilidini açtığını görüyoruz. Web3 ile inşa ettiğimiz temel, yeni iş birlikleri kurmak, dijital ürünler aracılığıyla bağlanmak ve daha kapsayıcı bir gelecek için yeni yaratıcı fırsatlara yol açacak.”

NFT’ler 17 Aralık’ta adidas.com/metaverse adresinde satışta ve 0,2 ETH’ye mal olacak. Dijital ve fiziksel giyilebilir cihazlar, 2022’de metaverse NFT sahiplerine sunulacak.