adidas yeni reklam filmi ile sürreal bir evrenin kapılarını açıyor

Özellikleri değiştirilebilen futbol ayakkabısı Glitch için adidas yeni reklam filmi ile genç futbol severlerin dikkatini çekmeyi planlıyor. Marka, reklam filmi için yönetmen Zac Ella ile çalıştı.

Bu ayakkabıların iki spesifik özelliği var: benzersiz ayakkabılar yaratabilmek için spor ayakkabıların bazı unsurlarının değiştirilebilir olması ve ürünün hedef kitlesinin 16-20 yaşlar arası olması.

Ürünün faydalarını içeren bir film sunmak yerine, marka GLITCH özelliğine sahip psychedelic ve curcunalı bir reklam filmi sunuyor. Bu renkli gifler, kolaj, farklı animasyon stilleri ve eski reklamlardan kesilmiş canlı aksiyon sahneleri, ilaç videoları, yaban hayatı klipleri ve hatta bir porno filminde içinde bulunduğu curcunalı reklam filminde Liverpool, Arsenal ve Paris St Germain kulüplerinin genç futbolcuları da yer alıyor.

Kampanyanın hedef kitlesine daha iyi ulaşmak için rahatsız edici olması amaçlanmış Animasyon, renkli arka planlar ve retro görüntülerin karışımı, aslında netculture kodlarına, geleneksel bir kampanyadan daha fazla uyum sağlıyor gibi görünüyor. Reklam filmi aynı zamanda GLITCH uygulamasını indirmeye çağırmak için de genel havayı akıllıca kullanıyor.

Künye

Reklamveren adidas
Ajans Iris Worldwide
Yönetmen Zac Ella
Prodüksiyon Agile Films
Yönetim Kurulu Direktörü Simon Yoxall
Grup Hesap Direktörü Nicola Malcolm
Kreatif Direktör Rachid Ahouiyek
Kreatif Ekip Tom Loveless, Matt Wood
Ajans Yapımcısı Catharine Griffiths
Tasarım Will Timney, Rosie Thomas

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.