artwork

adidas yaratıcılığı tüm Avrupa’da parti ve pop-up’larla kutluyor

1 yıl önce

0

“Club Originals”, Avrupa çapında bir dizi parti, pop-up ve iş birliğiyle yaratıcılığa ışık tutuyor

adidas, Superstar’ın 2020’deki 50. doğum gününden bu yana en büyük Originals hamlesinde müzik, sanat ve modadaki yaratıcılığı kutlayan bir kampanya başlattı.

İngiltere aktivasyonu, 20 Nisan’da Londra’da Saatchi Gallery’de sokak sanatını ve onun kültür üzerindeki daha geniş etkisini inceleyen Beyond The Streets Sergisi’nde gerçekleşecek. Etkinlik, gençlerin liderliğindeki medya platformu Guap Magazine ile ortaklaşa oluşturuldu.

Konuklar, “future-retroism estetiği”nin yanı sıra adidas moda vitrinlerini sergileyen özel tasarım unsurları, içerik yakalama anları ve etkileşimli görüntü öğeleriyle karşılanacak. Ayrıca Rinse FM sunucusu ve DJ Jyoty gibi isimlerin canlı performansları ve küratörlükleriyle DJ setleri olacak, diğer yetenekler daha sonra duyurulacak. “Club Originals” aynı zamanda canlı müzik yaratıcıları ColorsxStudios‘un yardımıyla dijital bir kampanya başlatıyor.

adidas Originals YouTube kanalında en son yaratıcı yetenekleri sergileyen bir içerik serisi yayınlanacak.

adidas Originals Avrupa İş Birimi Başkan Yardımcısı Chris Mitchell: “adidas’ta yeni nesil içerik oluşturucuları kutlama konusunda tutkuluyuz ve ‘Club Originals’, genç yaratıcıların ilham alması ve dahil olması için bir platform sağlayacak.” dedi.

MNSTR ajansıyla ortaklaşa geliştirilen 30 saniyelik film, kampanyayı destekliyor. adidas’a göre; kendi endüstrilerinde sınırları aşmakla tanınan yetenek yelpazesini gözler önüne seriyor.

Film, Jyoty’nin yanı sıra Avrupa çapında bir yetenek dalgası tarafından yönetiliyor: Londra merkezli Amerikalı Şarkıcı Ashnikko, Indie Rock Sanatçısı Bakar, Şarkıcı ve Rapçi Ronisia, non-binary Sanatçı ve Dansçı Habibitch, Alman Şarkıcı Nina Chuba, Rapçi Rin, Sanatçı Jakman ve müzisyenler Natalia Lacunza ve Tananai.

“Club Originals”, adidas’ın TV, sinema, açıkhava, ücretli sosyal ve marka ortaklıkları dahil olmak üzere birden fazla Z Kuşağı temas noktasını hedeflemeyi amaçlıyor.

Mitchell şunları ekledi: “Yeni nesle alışılmışın dışında düşünmeleri ve kendilerini kampanya süresi boyunca gerçekleşen heyecan verici aktivasyonlara kaptırmaları için ilham verecek olan yetenekler topluluğunu bir araya getirmekten heyecan duyuyoruz.”

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...