Adidas ve EA Sports dijitalle gerçeği birleştirdi

Adidas ve EA Sports ortaklığında gerçek futbolla dijital oyunun birleştirildiği bir yenilik olan adidas GMR  tanıtıldı.

İleri teknolojiye sahip kampanya, oyuncuların EA Sports ‘Fifa Mobile’daki performansını artırmak için gerçek hayattaki futbol becerilerini kullanan veri odaklı ürün teknolojisi GMR’yi piyasaya sunuyor.

Reklam filminde Juventus Futbol Takımı’nın forvet oyuncusu Paulo Dybala’nın da yer alıyor.

Adidas GMR iç tabanı her tür ayakkabının içine yerleştirilebiliyor. Bu yenilik ayakkabıya yerleştirildiğinde oyuncuların oyun içindeki ödüllerin kilitlerini açmalarını, takım genel derecelendirmelerini artırmalarını ve skor tabelalarında yarışmak için sokaktaki ve sahadaki zorlukları aşmalarını sağlıyor.

10 Mart’ta piyasaya sürülen ürün, Simone Warme ve Jeppe Vidstrup tarafından yaratıldı ve Pedro Martin-Calero tarafından yönetildi.

Adidas’ın pazarlamadan sorumlu müdür yardımcısı Florian Alt, “Adidas GMR, dijital ve gerçek dünya futbolunun bir araya geldiği, spor inovasyonunu heyecan verici noktaya taşıdığı yeni bir döneme işaret ediyor.” Dedi.

GMR, kullanıcıların hızını, mesafesini, atış gücünü ve geçişlerini analiz ederek 300 milyondan fazla Fifa Mobil oyuncusunun oyun yeteneklerini ölçebilir ve geliştirebilir.

Adam & Eve / DDB ortak CEO’su Mat Goff şunları söyledi: “Bu, bir parçası olmaktan çok mutlu olduğumuz inanılmaz bir iş birliği oldu. Gerçek dünyadaki becerilerinizden ve hareketinizden yola çıkarak giyilebilir teknolojiyi en iyi şekilde kullanmaya çalıştık.”

Künye:

Müşteri: Adidas

Ajans: Adam & Eve/DDB

Yaratıcı Direktörler: Simon Vicars ve Andre Sallowicz
Baş Yapım Sorumlusu: Anthony Falco
Baş Strateji Görevlisi: Martin Beverley
Planlama Müdürü: David Mortimer
Yapım Şirketi: Blink
Yapımcı: Paul Weston
Yönetmen: Pedro Martin-Calero
Post Prodüksiyon: Absolute Post
Müzik Süpervizörü: Lauren Wilson
Fotoğrafçı: Andy Glass
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.