Site icon Campaign Türkiye

Adidas Tyson Gay ile olan sözleşmesini askıya aldı

Adidas, Tyson Gay ile olan sponsorluk anlaşmasını doping kullanımı nedeniyle askıya aldı.

Şirket yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Ortaya çıkan iddialar nedeniyle şaşkınlık içerisindeyiz. Durum kanıtlanana kadar onun suçsuz olduğu düşünsek dahi kontratımız askıya alınmıştır. Adidas doping ve uyuşturucu kullanımı konusunda açık bir politikaya sahiptir. Yaptığımız sözleşmelerde yasaklı madde kullanımı nedeniyle suçlu bulunan sporcularla sözleşmelerin sona erdirileceği maddesi yer almaktadır.”

Adidas, “A” numunesi pozitif şekilde sonuçlanan Tyson Gay’in bu hafta içerisinde açıklanacak olan “B” numunesini bekliyor.

Tyson Gay, Asafa Powell‘ın da içerisinde bulunduğu dopingle suçlananan 6 atlettten birisi. Gay, yaptığı açıklamada ”Yeniden yarışacağım konusunda ümitliyim. Ne ceza alırsam alayım bunu olgunlukla karşılayacağım ” dedi.

Ünlü atlet geçen sene Londra Olimpiyatları süresince Jessica Ennis ile birlikte Omega sponsorluğundaydı. 2007 Dünya Atletizm Şampiyonası’nın açılışında Adidas sponsorluğunda merkez bir rol oynayan Gay; aynı turnuvada 100 metre, 200 metre ve 4 x 100 metre bayrak yarışında altın madalya kazanmıştı.

 

 

Exit mobile version