artwork

adidas Spezial ürünleri değil, İzlanda’dan manzaralar başrolde

1 ay önce

0

adidas’ta yaşanan son çalkantı, yeni filmiyle yerini dinginliğe bırakıyor

Son zamanlarda adidas hakkında duyduğumuz hemen hemen her şey, Kanye ile iptal edilen anlaşmasıyla ilgiliydi ancak artık bu konunun üzerinde durmak yerine yeni bir hikayeye geçebiliriz.

adidas Spezial, Oyuncu Stephen Graham‘ın yer aldığı düşündüren bir film yayınladı. Graham, dört dakika boyunca yeni Spezial ayakkabı tarzlarından yedisini ve kıyafetleri giyiyor ama filmin asıl yıldızı İzlanda.

Graham, İzlanda Fiyortları’nda dolanırken ülkenin ruhani büyüsü, sırasıyla film müziğini yöneten ve besteleyen Friðrik Þór Friðriksson ve Hilmar Örn Hilmarsson ile yapılan sohbetleri de etkisi altına alıyor.

Hilmarsson bir noktada, “Bütün mitolojimiz ve masallarımız bizi çevreleyenlerden doğuyor.” diyor. Film o kadar göz alıcı manzaralarla dolu ki adidas ayakkabılarının ve kıyafetlerinin de gösterildiği unutulabiliyor.

Şelalenin verdiği sonsuzluk hissi, gün batımının dinlendiriciliği… Tüm bu manzaralar, ortam; tatmin için gerçekten ihtiyacımız olan şeyin peşini para kazanmaya çalışarak kovalamamız gerektiğine dair kuvvetli ısrarından kurtarıyor.

Yeezy ile ilgili çatışmadan sonra bu kadar huzur verici bir keşif beklenmiyordu muhtemelen ancak bu aynı zamanda bize, tıpkı insanlar gibi markaların da başka yönleri, başka ilgi alanları olabileceğinin sinyalini verdi. Belki markalar da bir fırtınadan sonra sessizliği özlüyordur.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Muse by Clio

Senin için
Tümünü göster
Coca-Cola’nın görsel unsurları sanatçıların yaratıcılığına açık

Coca-Cola AI tabanlı platform aracılığıyla içerik üreticilerini sanat eseri oluşturmaya...

M&C Saatchi yaralama suçuyla ilgili farkındalığı artırıyor

M&C Saatchi ve Clear Channel, yapay zeka destekli kampanyada bıçakla...